تندرستی

شانس بالای ایران برای صعود به دور دوم جام جهانی

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، شمارش معکوس برای جام جهانی 2022 قطر با قرعه کشی جدی مرحله گروهی روز جمعه در دوحه آغاز می شود. از آن لحظه به بعد، هر تیم می تواند مسیر خود را برای رسیدن به فینال مشخص کند.

به نظر می رسد این دوره یکی از غیر قابل پیش بینی ترین تورنمنت های تاریخ معاصر باشد. سقوط ایتالیا از مرحله مقدماتی جام جهانی به خوبی نشان داد که امنیت در دنیای فوتبال وجود ندارد.

ابتدا در این دوره به بررسی قهرمانان می پردازیم:

آلمان

هانسی فلیک اولین تیمی بود که به جام جهانی رسید و از زمانی که فلیک جانشین یواخیم لو شد، هشت برد متوالی برای آلمان به ثبت رساند که در آن ژرمن ها 33 گل زدند و فقط دو گل دریافت کردند. قهرمانان چهار دوره جهان همچنان می توانند روی تجربه مانوئل نوئر، آنتونیو رودیگر، جاشوا کیمیچ، توماس مولر و ایلکای گوندوگان حساب کنند، اما ستاره های نوظهوری مانند جمال موسیالا را نیز باید دست کم گرفت.

برزیل

برزیل از زمان شکست در بازی دوستانه مقابل پرو در سپتامبر 2019، تنها 27 بار در 27 بازی شکست خورده است که هر دو برابر آرژانتین بوده است. به دلیل شیوع تاج، مسابقات برزیل در دو سال و نیم اخیر به بازی با تیم های آمریکای جنوبی محدود شده است. برزیل از زمان شکست بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی در سال 2018، که در سال 2019 با نتیجه 3-1 مقابل جمهوری چک پیروز شد، تنها یک بار مقابل حریفان اروپایی بازی کرده است.

با این حال، برزیل در رده بندی جهانی فیفا در رده دوم قرار دارد و تیم آنها در هر موقعیتی کیفیت مشخصی دارد. مربی تیتو دو دروازه بان درجه یک جهانی به نام های آلیسون و ادرسون دارد. بازیکنان دفاعی مانند مارکینیوس و ادر میلیتائو در تیم چلسی حضور دارند. هافبک های این تیم از جمله فابینها و کازیمیر نیز عالی هستند. علاوه بر این، در تیم برزیل بازیکنانی مانند نیمار، وینیسیوس جونیور، فیلیپه کوتینیو و گابریل مارتینلی حضور دارند.

ادامه مطلب

خداداد عزیزی و بادامکی در آخرین تمرین تیم ملی

لبخند سیامی پس از غیبت طولانی / عکس

طارمی بازی با لبنان را هم از دست داد

فرانسه

روی کاغذ، فرانسه بهترین تیم برای حضور در جام جهانی و همچنین یورو 2020 است که در مرحله یک هشتم نهایی توسط سوئیس در ضربات پنالتی حذف شد. فرانسه پس از آن زودهنگام شکست ناپذیر ماند و با قهرمانی در لیگ ملت ها به فرم بازگشت. بازیکنانی مانند کیلیان امباپه، آنتوان گریزمان، پل پوگبا و آنگولو کونته از فرانسه تیم خطرناکی را تشکیل می دادند.

سایر قهرمانان: بلژیک، انگلیس، آرژانتین

تبازی های دیدنی جام جهانی 2022

اسپانیا، آمریکا، سنگال یا مصر، ایران

ایران

ایران با وجود اینکه از دهه 70 تاکنون 6 بار به مرحله گروهی جام جهانی رسیده است، اما هرگز نتوانسته به مرحله حذفی جام جهانی راه پیدا کند. اما میزبان تنها قطر خواهد بود که بیشتر از ایران از حمایت تماشاگران جام جهانی برخوردار خواهد بود و ایرانی ها به عنوان یکی از اوزان سنتی آسیا می توانند از برتری نسبی میزبان نسبت به جام جهانی 2018 استفاده کنند. که با تساوی برابر پرتغال به پایان رسید با یک امتیاز کمتر از مرحله حذفی به دور دوم راه یافتند.

251254

دکمه بازگشت به بالا