استان ها

شتاب سرمایه گذاری در آذربایجان غربی بیشتر می شود

اخبار ما/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: با پیگیری های انجام شده و با ورود هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی به آذربایجان غربی، اکنون شتاب سرمایه گذاری در استان بیشتر می شود.

محمدصادق معتمدیان ۶ بهمن ماه در ادامه بیست و دومین سفر شهرستانی خود در جمع اقشار مختلف مردم شاهین دژ افزود: در این منطقه بعد از پیروزی انقلاب به دلیل حضور گروهک ها و اشرار، امکان سرمایه گذاری وجود نداشت، اما اکنون تمام تمهیدات لازم برای سرمایه گذاران فراهم شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف اظهار کرد: یکی از پتانسیل های آذربایجان غربی وجود معادن غنی است، اما سهم معادن در اشتغال و ارزش افزوده بسیار کم بوده و نیازمند ورود بیشتر در این حوزه و جذب سرمایه گذار به ویژه در حوزه فرآوری محصولات معدنی است.

وی به برنامه ریزی برای شناسایی پهنه های معدنی استان نیز اشاره کرده و ادامه داد: هم اکنون اسکن هوایی و شناسایی معادن استان به مساحت ۱٨ هزار هکتار و با اعتبار ۴۲۰ میلیارد تومان آغاز شده است.

معتمدیان در ادامه گفت: هدف اصلی بهره برداری از معادن، فرآوری معدنی در محل در راستای ایجاد درآمد ‌و ارزش افزوده است.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای سفرهای استانی دولت سیزدهم گفت: در سفر هیات دولت به آذربایجان غربی، ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که ۳۰ هزار میلیارد تومان در بخش اقتصادی و ۲۰ هزار میلیارد تومان نیز در بخش عمرانی بود.

معتمدیان اضافه کرد: با نگاه ویژه دولت سیزدهم و به ویژه رییس جمهور، آذربایجان غربی یکی از استان‌هایی است که بیشترین رقم اعتباری در سفر ریاست جمهوری به آن اختصاص یافته است. 

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های ارتباطی استان نیز اشاره کرده و گفت: آذربایجان غربی یکی از استان های توانمند بوده و شاهراه ارتباطی کشور به مدیترانه است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه استان و همسایگی با سه کشور، افزود: آذربایجان غربی تنها استان کشور است که ارتباط ریلی با اروپا از مسیر خط ریلی ترکیه دارد و سه فرودگاه در این استان فعال است.

معتمدیان با یادآوری اینکه از سال گذشته تاکنون، ۱۲۰ واحد صنعتی راکد در آذربایجان غربی دوباره به چرخه تولید بازگشته است، گفت: یکی از برنامه هایی که به صورت منظم در استان دنبال می کنیم، برنامه یکشنبه های حمایت از تولید است که با حضور در محل واحدهای تولیدی، مسائل و مشکلات آنان بررسی می شود.‌

وی با اشاره به نگاه عدالت محور دولت سیزدهم، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت مردمی، ایجاد عدالت اجتماعی است و این امر با مدیریت جهادی و تلاش شبانه روزی محقق می شود.

به گزارش اخبار ما، مشکل سهام کارخانه سیمان، مشکلات محورهای مواصلاتی، بازنشستگان، کمبود فضای ورزشی، مشکل دانشگاه آزاد و شهرک صنعتی و مشکلات هنرمندان از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا