جامعه

شرط اجرای پروژه تله‌کابین در گرگان چیست؟

اخبار ما/ گلستان مدیرکل بازرسی و نظارت نهاد ریاست جمهوری از بازنگری در پروژه تله کابین گرگان در هفته آینده خبر داد.

حجت الاسلام مجیدرضا فولادی امشب در نشست رسیدگی به چالش ها و چالش های پروژه های اولویت دار استان گلستان اظهار داشت: پروژه تله کابین گرگان هفته آینده تست می شود و در صورت عدم وجود مشکل قانونی مصوبات استانی آن اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه این هیات موظف به بررسی پروژه های تله کابین گرگان و آشوراده شده است، افزود: همچنین هفته آینده نمایندگان سازمان محیط زیست، بازرسی کل استان و مشاوران پروژه از محل پروژه بازدید خواهند کرد.

مدیرکل بازرسی و نظارت نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه متراژ این پروژه ها بر اساس طرح مشاوره ای، مساحت سنجی و آمار دقیق محاسبه می شود، خاطرنشان کرد: در صورتی که این پروژه ها بیش از مساحت داشته باشند. 50000 متر مربع. متر باید تصمیمات شورای عالی معماری گرفته شود برای اجرا حتی اگر کوچکتر از این مساحت باشد موافقت قبلی استان معتبر خواهد بود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از شهرستان علی آبادکتول در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت تله کابین در جنگل های کبودوال گفت: همه مردم حق دارند با خودرو از این مکان زیبا عبور کنند. . .

سید عزت الله ضرغامی با بیان اینکه این اقدامات دارای عوارضی است، تاکید کرد: باید به جنبه های قانونی، رعایت برخی حریم ها، حفظ محیط زیست، حفظ میراث فرهنگی و مانند آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی ساخت تله کابین علی آبادکتول در حال انجام است، افزود: باید مسیر پروژه را انتخاب و تجهیزات را طبق قوانین موجود نصب کنیم تا پروژه محقق شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا