تندرستی

شهید حسینی میهمان دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند ماند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیریند، سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در این حماسه حضور یافت. یادبود وی شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیریند که به مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه برگزار شد را نشان از بصیرت انقلابی مردم عنوان کرد و گفت: آیا شهدای دانشگاه هستند.


بیشتر بخوانید:

یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی در بیریند برگزار می شود


وی از خانواده معظم شهدای حسینی و سایر شهدای دانشگاه و تمامی مسئولین و مردم شهرستان بیریند که در خلق این حماسه بزرگ و فراموش نشدنی نقش داشتند صمیمانه تشکر کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: برگزاری چنین مراسمی در حفظ نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار، صداقت و شهادت در جامعه موثر است.

شهید حسینی میهمان دانشگاه آزاد اسلامی بیریند ماند

امیر سرتیپ محمود محمودی، فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: شهید علیرضا حسینی در لشکر 21 حمزه سیدالشهد(ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد و در سال 1367 به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهادت

ایا از فرماندهان ارشد نظامی خراسان جنوبی پنجم تیرماه را یکی از سخت ترین دوران جنگ تحمیلی دانست و گفت: شهید علیرضا حسینی در این دوران که جنگ بسیار سخت و دشوار بود به شهادت رسید.

مادر این شهید تازه تفحص شده که از تهران به بیرجند آمده است در این مراسم گفت: تنها یکی از فرزندانم را تقدیم کردم و اگر لازم باشد خودم و دیگر فرزندانم را فدای اسلام و کشور می کنم.

رباب موحد با قدردانی از مردم خراسان جنوبی با گرامیداشت فرزند شهیدش افزود: مصیبت من که بزرگتر از مصیبت حضرت زینب (سلام الله علیها) نیست و مفتخرم که فرزندم را تقدیم کرده ام. میهن من.”

مادر شهید حسینی اضافه کرد: پسرمان داوطلب شد تا نامردها وارد کشور نشوند; اما اکنون دشمن پنهان شده و این عظمت را نمی بیند.

وی مردم را به سر دادن شعار مرگ بر آمریکا دعوت کرد و گفت: دشمن بداند که هر چقدر شهید بدهیم به داوطلبانه ادامه می دهیم.

وی گفت: هر سال برای امام حسین (ع) نذر کرده ایم و این بار فرزند خود را به امام حسین (ع) بخشیده ایم، مردم بیرجند نیز به فرزندم ادای احترام کرده اند و علیرضا در اینجا باقی مانده است و من هم زیارت می کنم. امام رضا به بهانه (ع) به بیرجند بیاید.

مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار آنا با تشکر از همه کسانی که در برگزاری باشکوه این مراسم صمیمانه همکاری کردند، گفت: دانشگاه بیرجند پس از 33 سال در روز دانشجو .

علی علیزاده افزود: شهید علیرضا حسینی از شهدای گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس بود که 14 سال پیش در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) پس از تشییع بر دستان مردم تشییع شد. از این سرزمین در بیریند.

وی افزود: خانواده شهید علیرضا حسینی شب گذشته در بدو ورود به خراسان جنوبی مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان در فرودگاه شهید کاوه بیرجند قرار گرفتند.

سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در گفت و گو با اصحاب رسانه در خصوص ابلاغ سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی از سوی رئیس این دانشگاه اظهار داشت: در سند مهم، کاربردی و عملیاتی.

به گزارش آنا، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی نیز با حضور در گلزار شهدای دانشگاه آزاد اسلامی بیریند از خانواده معظم شهیدان علیرضا حسینی قدردانی کرد.

انتهای پیام/4117/4062/ص

دکمه بازگشت به بالا