فرهنگی

شهید سلیمانی قهرمان جهاد تبیین/ سردار نفوذ معنوی در رزمندگان جبهه مقاومت داشت

اخبار ما/لرستان مدیر مؤسسه تبیین جهاد و سواد رسانه ای لرستان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی قهرمان تبیین جهاد بود، گفت: سال هاست که مقام معظم رهبری بر تبیین جهاد، حکومت اسلامی، بیان حقایق تأکید داشتند. و خدمات نظام به ویژه برای نسل نظام و شهید سلیمانی تبیین جهادی است که از سال ها پیش آغاز شده و همواره با نسل جوان در مساجد همراه بوده است.

24 دی ماه امیرعلی حیدر امیری در نشست تبیین جهاد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: ویژگی های سردار سلیمانی باید در ابعاد فردی، اجتماعی و هماهنگی محور مقاومت تبیین شود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی هماهنگ کننده محور مقاومت در جبهه های مختلف به ویژه در جبهه های نظامی، سیاسی و دیپلماتیک بود، گفت: امروز چند نفر وظیفه هماهنگی و ارتباط جبهه مقاومت را انجام می دهند.

امیری با بیان اینکه امروز جهاد تبیین که دغدغه مقام معظم رهبری است، توطئه های دشمن را در جنگ نرم خنثی می کند، اظهار داشت: سردار سلیمانی قهرمان جهاد تبیین بود چرا که مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین، حاکمیت اسلام، ارائه حقایق و خدمت نظام به ویژه برای نسل نظامی مورد تاکید است و سردار سلیمانی از سال ها قبل جهاد تبیین را آغاز کرده و همواره با نسل جوان در مساجد ارتباط برقرار کرده است.

بخشدار و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه امروز محور وحدت جهان اسلام و امید جهان مستضعف جمهوری اسلامی ایران است، گفت: نسل جوان به ویژه در دهه 80 دستاوردهای نظام را نمی شناسد. و می گویند همه دنیا پیشرفت کرده است، اکنون باید پیشرفت کشور را در جهات مختلف نسبت به سایر کشورها تبیین کرد و شبهات مطرح شده علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را دقیق پاسخ داد.

وی با بیان اینکه بیشتر رسانه های دنیا در دست استکبار جهانی است و شبکه های ماهواره ای که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، موازنه کار ایران را به گونه ای نشان می دهد که ایران کشوری عقب مانده است، گفت: جهاد یک کشور عقب مانده است. توضیح برای مردم و این جهاد باید از خانواده شروع شود.

امیری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران موجب بیداری اسلامی شد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران الگوی مستضعفان و مستضعفان جهان است چرا که در جمهوری اسلامی مظلومان پرچمدار هستند. البته مستضعفین کسانی هستند که سرمایه دارند اما اجازه ظهور ندارند یا به استکبار جهانی اجازه شکوفایی داده می شود استعداد و سرمایه آنها را ایجاد نمی کند با وجود اینکه استعدادهای زیادی در جمهوری اسلامی ایران شکوفا شده است. و یکی از آنها سردار سلیمانی است.

این استاد دانشگاه و ناحیه با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در عرصه تبیین جهاد فعالیت های زیادی انجام داد و با نسل جوان در ارتباط بود، گفت: نسل های جوان را فراموش کردیم و حقیقت را به آنها نگفتیم پس دشمن هستند. گفتم حالا باید در حوزه رسانه کار کنیم. روایت درست را برای نسل های جوان بگوییم، چون جنگ امروز، جنگ روایت هاست.

وی با بیان اینکه نسل جوان دهه 80 و 90 امروز از درک بالایی برخوردار است و با فضای مجازی آشناست، اظهار داشت: در جهاد تبیین باید قدرت اقناع داشته باشیم و اجازه ندهیم دشمنان جوانان آنها را منحرف کنند. از حقيقت، اگرچه فهم امروز اجباري است، اما بايد بدانيم كه دهه هشتاد قلب پاكي دارد و بايد آنها را درك كرد.

امیری نفوذ قلبی و پیوند معنوی در محور مقاومت را از دیگر ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی دانست و با بیان اینکه این رهبر بزرگ اسلام در دل رزمندگان مقاومت نفوذ معنوی داشت. وی تصریح کرد: حاج قاسم کاملاً مطیع ولایت بود به طوری که رابطه مقام معظم رهبری با ایشان مانند امام و ماموم بود.

مدیر مؤسسه تبیین و سواد رسانه ای جهاد لرستان با اشاره به اینکه در جنگ 33 روزه جهان اسلام برای اولین بار اسراییل را شکست داد و از این حیث سردار محور مقاومت بود، افزود: در مبارزه با داعش، سردار سلیمانی ستون فقرات داعش را شکست و آمریکا چاره ای جز کشتن سلیمانی نداشت چرا که سردار سلیمانی سپری در برابر همه توطئه های دشمنان در منطقه بود.

وی با بیان اینکه ده ها کشور از داعش حمایت کردند اما شهید سلیمانی داعش را در هم کوبید، ادامه داد: داعش نیامد که برود بلکه برای تشکیل کشور آمده بود اما نابود شد و وقتی نتوانست سلیمانی را در میدان نبرد به شهادت برساند ظالمانه. در حالی که میهمان کشور دیگری بود جان باخت و در خیال خام خود فکر می کرد که هژمونی جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت از بین می رود اما امروز شهید سلیمانی از خود سردار سلیمانی خطرناکتر است.

امیری با بیان اینکه حاج قاسم امروز الگو و نماد است پس باید ویژگی های او را تبیین کنیم و سلیمانی را اهل مکتب سلیمانی کنیم، گفت: مکتب سلیمانی یعنی اینکه ما سلیمانی زندگی کنیم هرچند این رهبر بزرگ اسلام مجروح شد 17 بارها در طول جنگ و همیشه دعا می کردند که کشته شوند.

مدیر مؤسسه تبیین جهاد و سواد رسانه ای لرستان با بیان اینکه کارگزاران حکومت اسلامی باید در هر لباسی سلیمانی باشند و سلیمانی باشند، تصریح کرد: از بیان حقایق نظام غافل نشوید و بدانید که دشمنان در فضای مجازی علیه نسل جوان توطئه می کند، بنابراین استفاده کودکان از فضای مجازی باید مدیریت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا