سلامت

شکار گوزنی که مار می‌بلعد!/ فیلم

در یک اتفاق عجیب‌وغریب، ویدیویی ۲۲ ثانیه‌ای توسط یکی از کاربران اینستاگرام منتشر شده است که در آن یک گوزن دم‌سفید درحالی‌که به دوربین خیره شده، درحال بلعیدن یک مار مرده است.

بیشتر بخوانید:

ستاره‌ای بیخ گوش زمین به الماسی غول‌پیکر تبدیل می‌شود!

«آزمایش‌ گانزفلد» جایی که علم ترسناک می‌شود!/ عکس

گوزن‌ها معمولاً با شکار یا تغذیه از گوشت سایر حیوانات شناخته نمی‌شوند؛ درعوض، آن‌ها مواد غذایی موردنیاز خود را از سلولز، ماده فیبری که دیواره‌های سلول‌های گیاهی را تشکیل می‌دهد، دریافت می‌کنند و سپس با کمک سیستم گوارشی پیچیده خود، آن را به انرژی تبدیل می‌کنند. بااین‌حال، همان‌طور که در ویدیوی زیر دیده می‌شود، اخیراً گوزنی درحال تغذیه یک مار مشاهده شده است.

هرچند مصرف گوشت توسط این موجودات گیاه‌خوار، غیرعادی است، اما تاکنون موارد دیگری نیز گزارش شده. به عنوان مثال، در این ویدیو از سال ۲۰۱۴ شاهد گوزنی هستیم که یک ماهی زنده را به‌طور کامل می‌بلعد. در این ویدیو نیز گوزن دیگری یک تکه استیک را می‌خورد. تصاویر زیر نیز توسط دوربین‌های صحرایی گرفته شده است که در آن‌ها گوزن‌ها درحال خوردن خرگوش‌های مرده دیده شده‌اند.

شکار گوزنی که مار می‌بلعد!/ فیلم

شکار گوزنی که مار می‌بلعد!/ فیلم

شکار گوزنی که مار می‌بلعد!/ فیلم

چرا گیاه‌خواران مانند گوزن‌ها گوشت می‌خورند؟

اما سؤال اصلی شما نیز احتمالاً این است که چرا موجودات گیاه‌خوار گاهی اوقات گوشت می‌خورند؟ براساس گزارش لایوساینس از این موضوع، به عقیده محققان، گوزن‌ها زمانی که به مواد غذایی بیشتری نیاز دارند، به تغذیه از گوشت روی می‌آورند که سرشار از مواد معدنی، پروتئین و چربی‌ها هستند.

درواقع براساس مطالعه‌ای که سال گذشته منتشر شد، گوزن‌ها هنگامی که برای بزرگ‌ترشدن یا حفظ شاخ خود به رشد ناگهانی نیاز پیدا کنند، ممکن است گوشت بخورند.

همچنین این روند در حیوانات دیگری نیز مشاهده شده است. به عنوان مثال، نوعی بز کوهی آفریقایی با نام غزالک (Sylvicapra grimmia) به خوردن مارمولک‌ها معروف است و حتی اگر از کرکس‌ها پیشی بگیرد، از لاشه آن‌ها نیز تغذیه می‌کند.

۲۲۷۲۲۷

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا