تندرستی

شکست دختران هندبال ایران مقابل آنگولا در قهرمانی جهان

به گزارش شفاف، تیم هندبال بانوان ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی ریاست جمهوری به مصاف آنگولا رفت که به ترتیب با نتیجه 41 بر 8 و 33 گل شکست خورد.

تیم ملی ایران در دقایق ابتدایی بازی موفق به گلزنی نشد و در دقیقه 13 تنها یک گل به ثمر رساند و آنگولا نیز 8 گل به ثمر رساند. در نهایت نیمه اول با اختلاف 24 بر 4 به سود تیم ملی آنگولا به پایان رسید.

گل های نیمه اول این دیدار را آرزو کیانی و مینا وطن پرست هر کدام دو گل به ثمر رساندند. در نیمه دوم این دیدار کیانی آرا 2 گل و نوریه عباسی و مینا وطن پرست هر کدام یک گل به ثمر رساندند.

ایران پیش از این در مرحله مقدماتی جام جهانی از رومانی با نتیجه 11 بر 39، از نروژ با نتیجه 9 بر 41 و از قزاقستان با نتیجه 25 بر 31 شکست خورده بود، همچنین تیم هندبال بانوان ایران پیش از این شکست خورده بود. به ازبکستان (32-37). این دیدار بزرگترین تفاضل گل برای ایران بود. تیم هندبال بانوان ایران روز دوشنبه در دیداری دیگر باید به مصاف کامرون برود.

مسابقات قهرمانی هندبال بانوان جهان از 31 آذرماه به میزبانی اسپانیا آغاز شد. تیم ملی بانوان ایران در مرحله گروهی این مسابقات با نروژ، رومانی و قزاقستان همگروه شد، با شکست هر سه تیم ملی، در گروه C چهارم شد و به جام ریاست جمهوری راه یافت. تیم ملی ایران برای کسب عنوان قهرمانی جهان بیست و پنجم تا سی و دوم باید با تیم های کامرون، آنگولا و ازبکستان رقابت کند.

در گروه دوم این جام پاراگوئه، اسلواکی، تونس و چین قرار دارند. در پایان این مرحله لیگ های اول برای کسب مقام 25، لیگ های دوم برای رتبه 27، لیگ های سوم برای رتبه 29 و لیگ های چهارم برای رتبه 31 به مصاف هم خواهند رفت.

تیم ملی ایران برای اولین بار در تاریخ عنوان چهارمی آسیا را کسب کرد و جواز حضور در جام جهانی را دریافت کرد. ایران اولین تیم با حجاب اسلامی است که در جام جهانی شرکت می کند.

زینب بذرافکن، فاطمه خلیلی، هانیه لک، بهار ایزدگشاب، حدیثه نوروزی، آرزو کیانی آرا، مریم یوسفی، شقایق باپیری، مینا وطن پرست، سونا بیداد، شیما زارع، نگار زنده بودی، قهرمانی بانوان هانیه. عزت الله رزمگر به عنوان سرمربی و خدیجه قانع به عنوان سرمربی هدایت تیم ایران را بر عهده دارند.

*برنامه و نتیجه تیم هندبال بانوان ایران در جام ریاست جمهوری 2021:

ایران 32 – ازبکستان 37
ایران 8 – آنگولا 41
ایران – کامرون دوشنبه 22 دسامبر 20:00

دکمه بازگشت به بالا