استان ها

شیرینی صعود؛ پس از ۸ سال و ۵۱ روز برای کرمانی‌ها

شیرینی کوهنوردی;  بعد از 8 سال و 51 روز برای کرمانیجه

آخرین بازی برای قطعی شدن سقوط مس کرمان به لیگ برتر، بازی مسا کرمان برابر صبای قم در تاریخ 15 فروردین 1393 در ورزشگاه شهید باهنر کرمان بود و 8 سال و 51 روز از آن زمان می گذرد. آن مسابقه تلخ و شیرینی رفتن به لیگ برتر کشور دوباره به آلمان آمد.

به گزارش خبرنگاران ورزشی خبرگزاری اخبار ما؛ هشت سال و 51 روز از روز سیاه 18 فروردین 1393 می گذرد که منجر به سقوط مس کرمان به دسته پایین تر شد. کرمانی ها که در صورت شکست فجر سپاسی و داماش گیلان در دیدار هفته گذشته مقابل داماش و شکست داماش، به 3 امتیاز آن دیدار به شدت نیاز به بقا داشتند، پس از صبای قم نتوانستند در کرمان دوام بیاورند. بگذار با تساوی مقابل این تیم رسما به لیگ اول سقوط کنند.

در آن فصل که اکبر ایرانمنش سرپرست باشگاه مس کرمان بود و لوکا بوناچیچ کروات برای تیم بزرگسالان، نتوانستند مانع از سقوط مس کرمان به لیگ یک شوند.

حالا بعد از 8 سال و 51 روز کرمانی ها با دو چهره محبوب خود محمد کهندل و فرزاد حسینخانی در یک قدمی بازگشت به لیگ برتر هستند تا به درد قدیمی کرمانی ها پایان دهند.

فرزاد حسینخانی که در آن فصل کاپیتان تیم در سال 1393 بود و می توان گفت غمگین ترین فرد سقوط مس بوده است، حتی در مصاحبه ای ابراز ناراحتی کرد و گفت: مالک واقعی مس کرمان ها هستند.

این مصاحبه برای حسین خانی دردسرهای زیادی ایجاد کرد اما این مرد عاشق آنقدر روی پای خودش ایستاد که حالا بعد از 8 سال و 51 روز یک قدمی رساندن عشقش به لیگ برتر است.

از تیمی که در سال 1393 به لیگ برتر سقوط کرد، اکنون افرادی مانند آرمان شهدادنژاد، حجت جهرمی و ولی میرزایی در کنار فرزاد حسین خانی هستند. در آن فصل علاوه بر مس کرمان، محسن جعفری تدارکات و عیسی نوروزپور نیز حضور داشتند و حالا این نفرات در تیم نارنجی کرمان حضور دارند.

بگذارید فوتبال استان کرمان با بازگرداندن نارنجی پرطرفدار به لیگ یک فوتبال کشور جذابیت سابق خود را بازیابد.

انتهای پیام/

نویسنده: امیرحسین میرزایی

دکمه بازگشت به بالا