تندرستی

صحبت درباره کورس قهرمانی زود است/ استقلال گلزن قهار ندارد

کامیار کردار در گفتگو با اخبار ما

صحبت از کورس قهرمانی زود است/ استقلال عصبانی نیست

پیشکسوت آبی پوشان نظر خود را درباره بازی استقلال بیان کرد.

کامیار کردار در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری اخبار ما درباره بازی استقلال گفت: من بازی را دقیق و جامع تماشا کردم. به نظر من استقلال نسبت به فصل گذشته خیلی بیشتر تهاجمی بازی می کند و فاز دفاعی را کاملا رها کرده است. در حال حاضر مشکل اصلی را کمبود فینیشر می دانم. این تیم بعد از دوران عنایتی، برهانی و دیاباته بازیکن تمام کننده ای نداشت. فصل گذشته کل تیم متحد بود وگرنه این مشکل همچنان وجود داشت.

وی درباره ضعف آبی ها گفت: استقلال همچنان از نبود پلی ساز متاثر است. وقتی استقلال با 3 دفاع بازی می کرد، در کناره ها شرایط بهتر بود و پیستون ها به جلو نفوذ می کردند. حالا با 4 دفاع، Raid ها کاهش می یابد. مشکل دیگری هم در بازی وجود داشت. تیم هایی مثل پیکان که می دانند نیروهای استقلال کجا هستند، بازی های نزدیکی انجام می دهند تا برتری عددی استقلال را در آن منطقه از بین ببرند و عموما مثل یک اتوبوس می دوند. در این شرایط، نبود یک هافبک طراح به این معناست که مهاجمان کمتری توپ را در اختیار دارند. چنین بازی ای در استقلال وجود ندارد و بس است و باید دید ساپینتو چه برنامه ای در سر دارد.

آیا استقلال بیشتر از دفعات قبل وعده داد؟ پاسخ این کارگر به شرح زیر بود: من 100 درصد معتقدم که استقلال امیدوار کننده به نظر می رسید. استقلال در 25 دقیقه اول آنقدر خوب بود که گفتم اگر استقلال این همه بازی را انجام می داد از همه آنها بهتر بود. به نظرم محبی عالی بود و رضاوند هم خوب بود. نیمه اول استقلال عالی بود اما نمی دانم چرا در نیمه دوم میل به گلزنی به اندازه نیمه اول نبود. شاید تعویض ها زودرس و اشتباه بوده اند. یامگا برای پست دفاع راست جذب شد اما فصل گذشته خودش را در خط حمله تثبیت کرد. از او در خط دفاعی استفاده شد که تحرک خط حمله را کاهش داد.

وی در ادامه بیان کرد: من پیمان بابایی را بیشتر از سجاد و ارسلان دوست دارم. او بازیکن باهوشی است و حرکات انفجاری خوبی دارد. همانطور که گفتم مشکل استقلال بازی ساز است. کسی که خود را عمیقاً قرار می دهد. در طول 90 دقیقه استقلال از کناری شروع به ارسال کرد اما نتیجه ای نداشت. در حالی که با پاس های کوتاه و حرکات خوب پشت زمین می توان گل زد. پیکان اصلا تیم کوچکی نیست و در نیمه بالای جدول قرار دارد. استقلال واقعا امیدوار کننده بود و می توانست فوتبال او را دیکته کند. در کل تیم ضعیفی نداریم و سطح لیگ بالا رفته است. امتیازها نزدیک است و لیگی پویا داریم.

کاردار از تاخیر استقلال از کورس گفت. هنوز خیلی زود است که درباره روند قهرمانی صحبت کنیم، اما شخصا معتقدم تیم هایی که لیگ را خوب شروع کنند، در نهایت قهرمان می شوند. البته الان فاصله ها خیلی کم است. برای همین قضاوت نمی کنم چون خیلی زود است. افکار ساپینتو در تیم جا افتاده است و تیم همچنان بهتر می شود. استقلال فوتبال خوبی دارد اما در مسیر گلزنی ضعیف است. به نظرم فرم این تیم نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

وی در پایان افزود: فوتبال پرتغال به فوتبال آمریکای جنوبی نزدیک است و ساپینتو نیز از همین مکتب است. او فوتبال هجومی را دوست دارد و زیاد به فوتبال دفاعی فکر نمی کند. همانطور که گفتم هنوز برای صحبت در مورد قهرمانی و کورس زود است.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 به i رای دهید 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا