جامعه

ضرب‌الاجل ۱۵ روزه برای خانه‌مسافرهای غیرمجاز قم

اخبار ما/ قم مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم مهلتی 15 روزه برای صدور مجوز کار در منزل و میهمان تعیین کرد.

علیرضا ارجمندی روز پنجشنبه پنجم اسفندماه در جلسه هیات هماهنگی خانه مسافر قم که با حضور معاون گردشگری، نماینده استان، نماینده نیروی انتظامی، رئیس خانه اصناف و رئیس اداره کل زائران گفت: در حال حاضر 12 هزار تخت در استان قم وجود دارد و کمبود تخت در استان زمینه ایجاد مسکن برای مسافران غیرمجاز را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه پانسیون های غیرمجاز با مشکلات بهداشتی و امنیتی مواجه هستند، افزود: ساماندهی مراکز اقامتی غیرمجاز برای ارتقای خدمات گردشگری تنها بر عهده این اداره کل نیست و این امر نیازمند همکاری دستگاه های ذیربط مانند استانداری و نیروی انتظامی است. “

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به خدمات نامناسب مراکز برای اسکان غیرمجاز گفت: امیدواریم با ساماندهی پانسیون، فعالیت مراکز اسکان غیرمجاز به صفر برسد. “

ارجمندی در ادامه ضریب اشغال تخت های اقامتی در استان را 70 درصد اعلام کرد و گفت: به دنبال سرمایه گذاری برای افزایش تعداد تخت های اقامتی در استان هستیم.

مدیرکل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم گفت: قبل از ولیعهد 107 مجوز اقامت صادر شده و حدود 40 درخواست جدید در حال بررسی است.

وی با اشاره به پایان اعتبار پروانه بازنشستگی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، کانون بازنشستگان استان و مجری (جامعه تعاون) باید تا 15 روز آینده مجوز و قیمت تابلو (تک نرخی) را صادر و مستمری را محاسبه و منتشر کنند. چالش ها و مسائل.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا