فرهنگی

ضرغامی: سیل به بناهای تاریخی یزد خسارت زده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به وقوع سیل در برخی استان ها از جمله یزد گفت: متاسفانه سیل اخیر خساراتی به بار آورده است.

به گزارش اخبار ما، پس از انتشار تصاویر و اخباری مبنی بر تخریب بافت و برخی بناهای تاریخی در استان یزد، عزت الله ضرغامی در توییتر خود نوشت: متاسفانه سیل اخیر خساراتی به بار آورد. همکاران ما از اداره کل میراث یزد فعالانه اقدامات لازم را انجام می دهند.

نماینده ویژه خود را برای بررسی بیشتر و هماهنگی با ادارات مربوطه وزارتخانه به یزد فرستادم.

رسیدگی به ساکنان، گردشگران مستقر، امکانات گردشگری و بافت تاریخی در دستور کار قرار دارد.

ضرغامی: سیل به آثار تاریخی یزد آسیب زد

به گزارش اخبار ما، بر اساس اعلام وزیر کشور، تاکنون ۱۸ استان شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی درگیر سیل شدند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکنون گزارشی از میزان خسارت وارده به آثار تاریخی و گردشگران این استان ها ارائه نکرده است، اما در شهر یزد بر اثر بارندگی شدید روز جمعه، بخش هایی از بافت تاریخی آسیب دیده است. 16 مرداد همچنین تصاویری منسوب به خانه تاریخی «رزاقیان» تفت منتشر شد که حکایت از تخریب آن در سیل اخیر دارد. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد نیز از ساکنان اماکن تاریخی خواست با توجه به تداوم بارندگی ها منازل خود را تخلیه کنند. یزد شنبه تعطیل است.

بر اساس گزارش های اولیه در سیل اخیر سیستان و بلوچستان دیوار شمالی قلعه سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار غربی و قسمت داخلی قلعه نیکشهر آسیب دیده است.

در استان تهران، امامزاده داوود، یکی از اماکن زیارتی و تفریحی نزدیک پایتخت، آسیب های زیادی دیده است، اما مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری تاکنون گزارشی از میزان خسارت وارده به این بنای تاریخی ارائه نکرده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا