عمومی

طرح آرامش بهاری در امامزادگان آذربایجان غربی اجرا می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام ناصر جوانبخت در گفتگو با خبرنگار آنلاین افزود: ۶ امامزاده در ارومیه، هفت امامزاده در خوی، سه امامزاده و بقعه در سلماس، یک بقعه در ماکو، یک بقعه در نقده، یک امامزاده در میاندوآب، ۲ بقعه در چالدران و یک بقعه در چایپاره میزبان طرح آرامش بهاری هستند.

وی برگزاری مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در ۲ بقعه امامزادگان «محمد و ابراهیم» در ارومیه و امامزاده بهلول خوی از دیگر برنامه‌ها برای استقبال از ماه مبارک رمضان و مسافران نوروزی اعلام کرد.

حجت الاسلام جوانبخت اظهار کرد: فضا سازی و تبلیغات محیطی ۱۵ بقعه و برگزاری مراسم تحویل سال نو در ۱۴ بقعه ارومیه، خوی، سلماس و میاندوآب از دیگر برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه ۱۲ مبلغ از قم و ۱۰ مبلغ بومی در طول ماه رمضان به تبیین و تبلیغ در مساجد استان مشغول هستند، ادامه داد: خیمه معرفت نیز در ۱۰ امامزاده و بقعه شهرستان‌های ارومیه، خوی، سلماس، میاندوآب و چایپاره برپا می‌شود.

حجت الاسلام جوانبخت یادآور شد: مراسم جز خوانی قرآن کریم هم در پنج بقعه ارومیه، خوی، سلماس و میاندوآب، محافل انس با قرآن در هفت بقعه ارومیه، سلماس و خوی و مراسم احیای شب‌های قدر هم در ۱۴ بقعه سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی تاکید کرد: همچنین میزبانی و پذیرایی از مسافران نوروزی در زائرسراهای ۲ بقعه متبرکه ارومیه و چایپاره پیش بینی شده است.

وی برگزاری مراسم ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی در هفت بقعه، طرح افطاری ساده در ۲ بقعه ارومیه و خوی، طبخ و توزیع وعده غذایی سحری در شب‌های قدر در ۲ بقعه و برگزاری نماز عید فطر در پنج بقعه را از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان اداره کل اوقاف و امور خیریه اعلام کرد.

دکمه بازگشت به بالا