جامعه

طلب حلالیت و پیام خداحافظی نجار از مدیریت بحران/ آمادگی برای انتقال تجربیات به رییس جدید

رئیس سابق سازمان مدیریت بحران کشور در پیامی ضمن تبریک به سرپرست جدید این سازمان و درخواست راهکار از مدیران ستادی و مدیریت بحران، آمادگی خود را برای انتقال تجربیات مدیریت بحران خود به محمدحسن نامی اعلام کرد.

به گزارش اخبار ما، اسماعیل نجار که در 28 آذر 1392 با حکم حسن روحانی رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی به ریاست سازمان مدیریت بحران انتخاب شده بود، پس از بیش از هشت سال استعفا داد و جانشین محمدحسن نامی به عنوان فرمانده مدیریت بحران شد.

نیار متولد 1339 در شهرستان سرخه سمنان که در دولت حسن روحانی پس از استاندار کرمان و کردستان در دولت محمود احمدی نژاد رئیس سازمان مدیریت بحران شد، جای خود را به سردار سرتیپ محمد حسن داد. از امشب این اطلاعات را فرماندهان عالی ارتش زمینی و وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کردند.

محمدحسن نامی متولد 1332 در شهرستان دلیان و دارای مدرک دکترای جغرافیای سیاسی، دکترای مدیریت استراتژیک و دکترای مدیریت عمران است. ، جانشین رئیس ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا. وی همچنین در سال 1400 برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

اسماعیل نجار پس از اعلام نام محمد حسن نامی به عنوان رئیس جدید سازمان مدیریت بحران کشور در پیامی خطاب به رئیس جدید این سازمان نوشت: خدمت امیر نامی بابت قبول این مسئولیت سخت تبریک و تهنیت عرض می کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم خداوند کوتاهی هایم را ببخشد و اگر خدمتی است اگر خدا بخواهد ذخیره ای برای آخرت باشد. همچنین آمادگی داریم تمامی تجربیات خود را به رهبر جدید این سازمان انتقال دهیم.

نجار همچنین در پیامی خطاب به شهروندان و مدیران بحران کشور بابت مدت حضور در سازمان مدیریت بحران طلب بخشش کرد که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار اخبار ما قرار گرفت. پیام این است:

«موفقیت خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی موهبت گرانبهایی است که با تفکر جهادی و روحیه انقلابی در چنین مسیر مقدسی حرکت می کند، انسان را تا سرحد شهادت و سعادت که بزرگترین نعمت است می رساند. برخی در این راه به رحمت بزرگی دست می یابند و برخی مانند حقیر با وجود سال ها حضور در دفاع مقدس و مناطق جنگی به عنوان رزمندگان کوچک و مسئولیت های بعدی در استان های مرزی و امنیتی و همراهی و همراهی با شهدای گرانقدری چون حبیب الله افتخاریان، احمد کاظمی، صیاد شیرازی. ، قاسم سلیمانی و ده ها و صدها تن از شهدای عزیز کرد مسلمان پیشمرگ و مهاجر بسیجی و مهاجر از سراسر کشور این لیاقت و افتخار نصیبشان نشد که در قافله بازمانده وصال الهی بمانند و معشوق را که زیباترین است زیارت کنند. تصویر خالق و مخلوقات تا آخرین لحظه عمرم در خط سرخ شهدا و آرمان های والای امام راحل و رهبری بمانم و در پاسداری از ارزش های نظام و امام دریغ نکنم.

اما در طول خدمت و قبول مسئولیت در استان کردستان در دو مقطع حساس 1364 تا 1368 و 1384 تا 1390 و پس از آن در خدمت مردم شریف و شریف استان کرمان و در نهایت به عنوان عضوی از سازمان مدیریت بحران کشور هرگز به دیگران افتخار نکردم که به آن اعتقادی ندارم و همیشه سعی کرده ام وظایف و وظایفم را به بهترین نحو ممکن انجام دهم. امیدوارم این بیماری موجب رضایت خداوند متعال و یاران شهیدم شود.

اما قریب به هشت سال حضور و خدمت در سازمان مدیریت بحران علاوه بر افراد محترمی که اهل انقلاب سابق هستند با تجربه و تخصص غنی از منابع مختلف در نقاط مختلف کشور عزیزمان در سالهای اخیر و یقینا منشأ آثار ارزشمندی هستند. و خدمت ماندگار در یک فصل متواضع، خدمت جدیدی در بحران ها بود که برای من ناشناخته نبود. البته این امر برای حمدالله، تحت رهبری یکی از مقامات ارشد وزارتخانه، دکتر دکتر حائز اهمیت بود. رحمانی فضلی و تک تک مدیران و همکاران محترمش.
بی شک این موفقیت ها حاصل همکاری و هم افزایی مدیران محترم این سازمان و سایر مسئولین و مسئولین کشور در لحظات سخت بحران های طبیعی که گاه فراگیر است خواهد بود. از محبت و تلاش شما بسیار سپاسگزارم و صمیمانه دستان پر از عشق شما را می فشارم.

اینک که مجازات وظیفه و سایر وظایف را برای خود قدردانی نموده، حکم ادب و سپاس را برای تمامی همکاران عزیز و ملت شریف ایران از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم و برای جنابعالی در مسئولیت اداری جدید آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون دارم. موقعیت های … … ای کاش. امیدوارم گام دوم انقلاب با تعهد و خدمت خالصانه دولت سیزدهم با تعهد همه دلسوزان نظام به رهبری مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا مشکلات اقتصادی را پیش روی مردم انقلابی و ولایی حل کند. قیام خواهد کرد تا شاهد رشد و شکوفایی ایران اسلامی در عصر اقتدار و عظمت در عرصه جهانی باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا