استان ها

ظرفیت های مردمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود

عالی: از ظرفیت های مردمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود

فرماندار قزوین گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به ویژه در بین نسل جوان باید از ظرفیت های مردمی بیشتر استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری اخبار ما در قزوین؛ محمدمهدی علایی استاندار قزوین روز پنجشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان قزوین که در اتاق جلسات دفتر شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: پیش بینی می شود این جلسات برگزار شود. محدود به گزارش مسئولیت ایثار و شهادت خواهد بود.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از عوامل وجودی و بقای نظام جمهوری اسلامی است، اما هر چه دولت و حاکمیت بیشتر به این موضوع بپردازند اثربخشی آن کمتر می شود، بنابراین اگر بخواهیم به نتایج بهتری برسیم، ما به دستگاه های اجرایی نیاز داریم.» بیرون بروید و از کسانی که علاقه مند، وفادار و متعهد به این موضوع هستند حمایت کنید تا کارها درست شود.

فرماندار قزوینا با اشاره به عملکرد خوب انجمن فرزندان شاهد در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادآور شد: سخت افزار محدود است و به نتیجه مطلوب نمی رسد.

علایی گفت: البته ما منکر اقداماتی که در قانون تعریف شده است نیستیم و باید به این موارد نیز رسیدگی شود، اما توصیه می شود علاوه بر مسائل حقوقی، این جلسات با حضور فعالان غیردولتی نیز رصد شود. نتایج و اثربخشی مطلوب در عرصه ایثار و شهادت».

وی افزود: با توجه به تغییر رویکرد دولت و انتظارات مردم از دولت جدید، باید ناب ترین و موثرترین رفتار این دولت را مشخص کرد و مراقب بود که گرفتار رفتارهای کلیشه ای و شیطانی نشویم.

نماینده عالی دولت در استان گفت: شهادت یکی از مسائلی است که موفقیت به راحتی متعلق به هر مردی نیست و به نوعی خارج از اراده انسان است، اما ایثار در گرو اراده انسان و فرهنگ سازی، تشویق و تعاریف صحیح است. فداکاری می تواند به تعالی فرهنگ ایثار جامعه منجر شود.

فرماندار قزوین گفت: جهاد تبیان در راستای موضوع ایثار و شهادت است و معرفی آن به این دلیل است که زمان کوتاهی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نسل جدید داشته ایم. تعریف دقیقی از ایثار و شهادت ندارد.»

image_2022_4_21-19_4_50_177_2Io

علایی با اشاره به اینکه حضور مشاوران پیشکسوت در تمامی دستگاه های اجرایی تصریح کرد: باید نگاه ها به کارآمدی و تدوین راهکارهای آسیب شناسی و سم زدایی معطوف شود و فضای جدیدی در عرصه جهاد با محوریت مشاوران پیشکسوت دستگاه های اجرایی ایجاد شود.

در این جلسه محسن آخوندی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان قزوین نیز گزارشی از وضعیت ایثارگران و مشکلات آنان در استان ارائه کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا