تندرستی

عدل از کلید واژگان اصلی و عجین شده با هویت ایرانی اسلامی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از عرصه هایی که هر روز و در همه حال با واژه های عدالت، عدالت، حکم و محاکمه سروکار دارد ورزش است.

به گزارش اخبار ما و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در همایش صلح، دادگاه، ورزش، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: «بهترین مردم کسانی هستند که به دیگران منفعت می رسانند، جمع می کنند و نیکی می کنند. “کمکشون کن.”

وی افزود: «عدالت» یکی از کلیدواژه های اصلی و مرتبط با هویت ایرانی و اسلامی ملت شریف ایران است. محور عدالت با تاریخ، فرهنگ، تمدن، دین و سنت ما ایرانیان عجین است و چه در اسناد معتبر تاریخی به جا مانده از تمدن غنی و کهن ایران و چه در پنج اصل اساسی دین، جایگاه عدالت را می بینیم. . به عنوان یک انسان از آغاز زندگی بر روی زمین تا به امروز با همه فرهنگ و زبان و سبک زندگی و دین و اعتقادات خود همواره به دنبال عدالت برای تداوم زندگی اجتماعی و آرامش و موفقیت بوده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه یکی از حوزه هایی که هر روز با واژه های عدالت، عدالت، حکم و محاکمه سروکار دارد، گفت: در حوزه های قهرمانی، ورزش حرفه ای و همگانی، ورزش های محلی و محلی و سنتی و آیینی. ورزش و توسعه مدیریت، منابع و زیرساخت ها، اگر روحیه قضاوت و عدالت محوری نباشد، ورزش، ورزشکار بودن، مسابقات ورزشی، استعدادیابی و رواج ورزش و فعالیت بدنی به معنای واقعی کلمه از بین می رود. و برای همیشه فراموش خواهد شد

وی افزود: به همین دلیل است که ورزشکاران همواره پیشگام فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه هستند و صحنه های بی نظیری از پهلوانی، جوانمردی و اخلاق مداری را در مسابقات ورزشی به وفور در نقاط مختلف ایران و جهان می بینیم.

حمید سجادی با اشاره به ورزشکاران نامدار ایرانی گفت: تاریخ ورزش ایران عزیز گواه درخشش انسان های بزرگ و آزاده ای است که نام و آوازه شان با عدالت و دموکراسی و انسانیت آمیخته شده است.

وی افزود: قهرمانانی چون پوریای ولی و غلامرضا تختی و قهرمانان و قهرمانانی که جان شیرین خود را در راه عزت و آزادی میهن نثار کردند به ویژه شهدای سرافراز ورزشکارانی که مدال هایشان پلاک آنهاست.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امروز در مراسم افتتاحیه «مرکز محاکمه، میانجیگری، صلح و سازش در ورزش جمهوری اسلامی ایران» می خواهم بگویم در هر حوزه ای که ارتباطات وجود دارد، فعل و انفعالات، کار و منافع جمعی، امکان اختلاف وجود دارد. نظر هم وجود دارد. ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست و به خصوص با ورود ورزش به عرصه حرفه ای، احتمال تضاد نظرات و اختلاف نظر وجود دارد.

وی تاکید کرد: نحوه حل و فصل اختلافات، رفع ابهامات و شفافیت در عمل مهم است تا به هر اختلاف و سوءتفاهم به خوبی پاسخ داده شود و جای خود را به آرامش، همدلی، همکاری، وفاق و تفاهم بدهد.

وی تاکید کرد: به همین منظور و با حمایت قوه قضائیه بویژه «مرکز توسعه دادگستری حل اختلاف»، «مرکز داوری، میانجی گری، صلح و سازش در ورزش جمهوری اسلامی ایران» به همراه جامعه بزرگ ورزش همیشه خانواده محترم ورزش به دور از هرگونه اختلاف و دعوا و دعوا به سوی تعالی و پیشرفت و موفقیت حرکت کنید.

سجادی با قدردانی از زحمات مسئولان قضایی گفت: همکاران محترم ما در قوه قضاییه به عنوان نهاد مردمی رسیدگی به شکایات و تظلمات، نقش قانونی موثری در حفظ کرامت انسانی دارند و همکاران محترم در این مرکز نیز حافظ افراد هستند. و عزت اجتماعی جامعه ورزش در کشور و برای تسریع و تسهیل حل و فصل اختلافات، با تکیه بر مفاهیم عالی فرهنگی و اجتماعی از جمله صلح، سازش، میانجی گری و داوری همراه با سایر ارکان عدالت، تفاهم بین جامعه هدف

وزیر ورزش و جوانان گفت: به عنوان خدمتگزار مردم شریف ایران و خانواده بزرگ ورزش کشور از این اقدام ارزشمند و ماندگار که نقش موثر و سهم بسزایی در پیشرفت و پیشرفت ایرانیان عزیز دارد قدردانی می کنم. ورزش و موسی حجت الاسلام و المسلمین صادقی ریاست محترم مرکز توسعه دعاوی و همکاران محترم، همکاران و همکاران محترم وزارت دادگستری پروفسور ورزش و جوانان و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این آیین باشکوه.

وی در پایان تصریح کرد: معتقدم هر قدمی که برداشته می شود با تلاش مسئولان محترم نظام، کارکنان وزارت ورزش و جوانان و حمایت رسانه های معتبر در عرصه ورزش خوب خواهد بود. ” مردم باعث ایجاد انگیزه و امید برای ورزشکاران عزیز می شود.«نام وطن برافراشته خواهد شد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان برافراشته خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا