سلامت

عرضه مکمل‌های ورزشی فقط در داروخانه‌ها / تخلف برخی عطاری‌ها در فروش داروهای گیاهی

سرپرست اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: مکمل‌های ورزشی فقط باید از طریق داروخانه‌ها عرضه شوند و فروش آن‌ در فروشگاه‌های ورزشی و عطاری‌ها غیر مجاز است.

به گزارش اخبار ما، دکتر علیرضا رستمی گفت: برای عرضه هر دسته از فرآورده‌های سلامت، فضای مشخصی تعیین شده و مجوز دارد و در همین راستا داروهای گیاهی و مکمل‌ها و همچنین داروهای سنتی و شیمیایی باید در داروخانه‌ها به فروش برسند.

وی افزود: برخی فضاها مثل عطاری‌ها مبادرت به فروش داروهای گیاهی و شیمیایی می‌کنند و این موضوع از نظر وزارت بهداشت تخلف است و دارو نباید در چنین فضاهایی به فروش برسد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، رستمی در پایان گفت: نظارت بر مراکز عرضه فرآورده‌های سلامت محور بر عهده سازمان غذا و دارو است؛ به ویژه اینکه در تمامی استان‌ها، معاونت‌های غذا و دارو این بازرسی‌ها را انجام می‌دهند و این مراکز شامل عطاری‌ها نیز می‌باشد.

وی همچنین گفت: اما متاسفانه مراکزی هستند که اقدام به عرضه برخی فرآورده‌ها مانند مکمل‌های ورزشی غیرمجاز می‌کنند. تاکید می‌شود که مکمل‌های ورزشی فقط باید از طریق داروخانه‌ها عرضه شوند و عرضه آن‌ها در فروشگاه‌های ورزشی و عطاری‌ها غیر مجاز است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا