فرهنگی

علی نصیریان در حال امضای پوستر کتابی درباره جمشید مشایخی/ عکس

به گزارش خبرگزاری اخبار ما، مراسم افتتاحیه کتاب «جمشید مشایخی; در گفتگو با زاون قوکاسیان و وید مشایخی، امشب (یکشنبه 8 اسفند) در موزه سینمای ایران برگزار شد.

علی نصیریان، بهزاد فراهانی، نادر مشایخی، سام مشایخی، نگار اسکندرفر، سعید قطبی زاده و… آنها از جمله حاضران در مراسم بودند که پوستر این کتاب را نیز امضا کردند.

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت و چهره ماندگار سینما، تئاتر و تلویزیون در پنجم آذر ماه سال 1313 در تهران به دنیا آمد و در 13 فروردین 1388 درگذشت.

این بازیگر پیشکسوت علاوه بر ده ها تئاتر، در بیش از 90 فیلم و 50 سریال بازی کرده و جوایز درجه یک هنری را نیز از آن خود کرده است. مشایخی در طول فعالیت هنری خود به ترتیب برای فیلم های کمال الملک و گل داوودی برنده دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره فیلم آتش شد.

از جمله آثاری که وی در آن بازی کرده می توان به فیلم های «گاو»، «قیصر»، «شاهزاده احتیاب»، «سوثدلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال الملک»، «کمال الملک»، گل های داوودی، ویرانه ها، پدربزرگ، طلسم، سرب، روز حوادث، خانه روی آب، بوسه کوچک، جنایت و سیزده 59 و مجموعه های هزاردستان، «قصه‌های مولانا»، «سلطان صاحبقران»، «قهرمانان نمی‌میرند» و … اشاره کرد.

امضای علی نصیریان پوستر کتاب یمشید مشایخی/عکاسی

امضای علی نصیریان پوستر کتاب یمشید مشایخی/عکاسی

امضای علی نصیریان پوستر کتاب یمشید مشایخی/عکاسی

57244

دکمه بازگشت به بالا