سلامت

عکس| موجود مرموز دریایی زنگ هشدار را در آمریکا به صدا درآورد!

غزال زیاری: انتشار ویدیویی از یک موجود غوطه‌ور در آب، باعث گیجی و سردرگمی بسیاری از افراد شده؛ البته یک کارشناس هواشناسی معتقد است که توانسته تا معمای این جانور مرموز را حل کند.

این موجود با ظاهر عجیب و غریبش چیزی شبیه به بال و شبیه به منقار دارد؛ ولی قطعا پرنده نیست و در نزدیک پلی در کارولینای جنوبی در آمریکا و در آب‌های نزدیک جزیره Pawleys رویت شد و حتی مسئولان حیات وحش نیز به دنبال یافتن پاسخ دقیقی درباره هویت این موجود هستند.

Screenshot_2023-06-10-12-40-07-613_com.android.chrome.jpg

موسسه تحقیقات منابع دریایی در چارلستون کارولینای جنوبی گفته که دانشمندان این موسسه واقعا نمی‌دانند که این جانور چه موجودی است و آنها از طریق تصاویر ارسالی از سوی یک بیننده، در جریان وجود این جانور قرار گرفته‌اند.

یکی از مقامات دپارتمان منابع طبیعی کارولینای جنوبی در این رابطه گفته:« افراد شاغل در دفتر ما همگی گیج شده‌اند. ولی ما در این زمینه تخصصی نداریم.»

بیشتر بخوانید:

برد پانوویچ، مدیر هواشناسی ایستگاه در این رابطه گفته که او این معما را حل کرده است:« در ابتدا فکر کردم که یک سپیداج (ده پا) است؛ ولی حالا به این باور رسیدم که این موجود، یک خرگوش دریایی یا یک لیسه دریایی است. آنها می‌توانند حسابی بزرگ باشند و این چنین در آب شنا کنند

اما یک نکته عجیب وجود دارد: این جانوران معمولا در آب‌های کارولینای جنوبی یافت نمی‌شوند.

Screenshot_2023-06-10-12-39-40-542_com.android.chrome.jpg

پاندوویچ ادامه داد:« این جانوران بیشتر در آب‌های فلوریدا و سواحل غربی دیده می‌شوند» او یادآوری کرد که چندین مورد از این موجودات در آب‌های مناطق شمالی‌تر، از جمله ویلمینگتون و کارولینای شمالی نیز دیده شده‌اند و به نظر می‌رسد که با گرم‌تر شدن دمای آب، لیسه‌های دریایی بیشتر به سمت شمال حرکت می‌کنند.

منبع: huffpost

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

با تمرکز بر علم و دانش پزشکی، من می‌خواهم مطالبی را ارائه دهم که به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کنید و بهبود بخشید.
دکمه بازگشت به بالا