جامعه

فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در المپیادهای علمی دانش‌آموزی

ثبت نام دانش آموزان المپیادهای علمی کشور که از 25 آذرماه آغاز شده بود، فردا جمعه (4 آذر) به پایان می رسد و به این ترتیب دانش آموزان فقط تا پایان فردا فرصت ثبت نام دارند.

به گزارش اخبار ما، بر اساس دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشوری در سال تحصیلی 1402-1401. سال ثبت نام فقط به صورت اینترنتی است و علاقه مندان داخل و خارج از کشور می توانند در زمان توافق شده از طریق سامانه ثبت نام المپیاد علمی به آدرس من ثبت نام کنند. medu.ir.

ثبت نام دانش آموزان مدارس بین الملل جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج از کشور از طریق مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور انجام می شود.

برای ثبت نام چه مدارکی لازم است؟

جهت ثبت نام فایل عکس (400*300 پیکسل یا 300*200 پیکسل و با فرمت JPG) با زمینه سفید مربوط به سال جاری دانشجو الزامی است. حجم این فایل نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد. در صورت استفاده از هر تصویر قدیمی غیر از عکس دانش آموز، ثبت نام لغو خواهد شد. ضمناً عکس دختران باید با حجاب اسلامی باشد و چهره آنها کاملا مشخص باشد.

هزینه ثبت نام برای هر المپیاد 80000 تومان می باشد که فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه ثبت نام دریافت می شود و لازم است داوطلبان پس از تکمیل مراحل ثبت نام و پرداخت که ثبت نام قطعی می باشد شماره پیگیری دریافت کنند. از آن برای مراحل بعدی استفاده کنید. سپس آن را نزد خود نگه دارید.

درخواست های مرحله دوم المپیک: پذیرفته شدگان مرحله اول می توانند بدون نیاز به درخواست مجدد در مرحله دوم المپیاد علمی شرکت کنند. اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول پس از درج در سامانه my.medu.ir به صورت کتبی به اداره کل آموزش و پرورش استان ارسال خواهد شد. اسامی پذیرفته شدگان مدارس خارج از کشور به مرکز روابط بین الملل و مدارس خارج از کشور اعلام می شود.

المپیاد دوره تابستانی 1402: پذیرفته شدگان مرحله دوم المپیادهای علمی جهت اطلاع از نحوه شرکت در دوره آموزشی تابستانی 1402 با sampad.medu.ir و my.medu.ir تماس بگیرند.

امتحانات در چه تاریخی برگزار می شود؟

برنامه امتحانات و رشته های المپیاد علمی را در این جدول مشاهده می کنید:

فردا؛  آخرین مهلت ثبت نام برای المپیادهای علمی دانش آموزی

فردا؛  آخرین مهلت ثبت نام برای المپیادهای علمی دانش آموزی

این آزمون ها به صورت همزمان در مناطق داخل و خارج از کشور برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم برگزار می شود و اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول برای شرکت در آزمون پایه دوم کتباً به اداره کل آموزش و پرورش و مرکز ارسال می شود. برای امور بین الملل و مدارس خارج از کشور

دفترچه یادداشت و کلید سوالات پس از برگزاری آزمون و همچنین دریافت و پاسخگویی به شکایات دانش آموزان از طریق سامانه ثبت نام المپیاد علمی به آدرس my.medu.ir در زمان مقرر بارگذاری می شود.

به تازگی منابع آزمون المپیاد علمی و دانش آموزان مجاز به شرکت در این المپیادها در این آدرس https://sampad.gov.ir/ منتشر شده است.

طبق دستورالعمل ارسالی به استان ها کلیه دانش آموزان پایه دهم و یازدهم مجاز به شرکت در المپیادهای علمی هستند و در رشته علوم و فناوری نانو دانش آموزان پایه دوازدهم تمامی رشته ها می توانند در این آزمون شرکت کنند ولی در المپیاد علوم زمین فقط رشته های ریاضی فیزیک و تجربی و فنی و حرفه ای و در رشته علوم المپیاد جغرافیا فقط در رشته های ادبیات، علوم انسانی و طبیعی تحصیلات اسلامی مجاز است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا