فروش ترموکوپل نوع j

ترموکوپل نوع J

 یک ترموکوپل با کاربرد بسیار معمولی و کلی است. دامنه دمایی نسبتاً کمی دارد و طول عمر آن در دماهای بالاتر، کم تر می باشد. این ترموکوپل از یک پایه مثبت از جنس سیم  آهنی و پایه دیگر آن از جنس کنستانتان آلیاژی متشکل از (مس – نیکل) ساخته شده است. با توجه به این که نقطه ذوب آهن، 770 درجه سانتی گراد است و یک پایه این ترموکوپل از جنس سیم آهنی است، رنج دمائی این سنسور محدوده 40- درجه سانتیگراد تا 750+ درجه سانتیگراد می باشد. این سنجشگر دما نباید در محیط های اکسید کننده در دماهای بالا مورد استفاده قرار گیرد. زیرا آهن دچار تغییر مولکولی می شود و به مرور ولتاژ استاندارد نسبت به دمای خود را از دست می دهد.

ترموکوپل

نکته کوچک این است که با سرد شدن آهن این حالت بهبود نمی یابد! در استاندارد های بین المللی اعتبار و قابلیت اطمینان ترموکوپل نوع j مانند ترموکوپل نوع k بیان شده است. برای کارکرد درست ترموکوپل تایپ J به دو نکته ای که در ادامه خواهیم گفت توجه کنید. بهتر است در درجه حرارت کاهشی از این سنسور دما استفاده کنید. همچنین استفاده از آن در دمای پایین نیز توصیه نمی شود.

قیمت انواع ترموکوپل نوع J + عوامل تأثیرگذار

قیمت ترموکوپل تیپ J به عوامل متعددی بستگی دارد. شکل ظاهری یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت تمام شده این دستگاه سنجش حرارت است. با توجه به آلیاژ سیم داخلی، این جفت حرارتی در دسته سنسور های دما اقتصادی قرار می گیرد. ترموکوپل نوع J یک سنسور با کاربرد بسیار معمولی و کلی است که می توانید در بسیاری از موارد از آن استفاده کنید.این سنسور دما در محدوده دمای پائین طول عمر بیشتری دارد. به عنوان مثال دمای 50+ تا+500 درجه سانتیگراد. همچنین طول عمر کوتاه تری در دماهای بالاتر از 700 درجه سانتیگراد خواهد داشت.

Thermocouple Type J شامل یک هادی مثبت ساخته شده از جنس آهن و یک پایه از جنس آلیاژی کنستانتان (مس-نیکل) ساخته شده است.با توجه به نقطه Curie آهن در دمای 770 درجه سانتیگراد، از سنسور ترموکوپل تایپ J می بایست در محدوده عملکرد دمایی 40- تا 750+ درجه سانتیگراد استفاده کنید. به همین دلیل از آلیاژهایی برای غلاف محافظ این ترموکوپل استفاده می شود که از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

ترموکوپل

خرید ترموکوپل تیپ J را می بایست از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید. اولین نکته در نظر گرفتن نقطه کیوری (Curie) آهن است. نقطه کیوری با نام های دیگری مانند دمای کیوری نیز نامیده می شود. درجه حرارتی می باشد که در آن مواد مغناطیسی مشخص تحت تأثیر خواص مغناطیسی خود قرار گرفته و تغییر شروع به تغییر شکل می کنند. در مورد سنگ ها، مواد معدنی و آهنربایی، ماندگاری آن ها در زیر نقطه کیوری حدود 570 درجه سانتیگراد (1.060 درجه فارنهایت) می باشد.

فروش ترموکوپل نوع J توسط تولید کنندگان و فروشنده ها انجام می شود. شما می توانید از هر 2 منبع و بصورت حضوری یا اینترنتی خرید کنید. مسئله قابل توجه مدت زمان و نوع گارانتی فروشنده می باشد.

دکمه بازگشت به بالا