جامعه

فعالیت ۱۰۵۰ مرکز «خدمات سلامت در منزل» در کشور/ هشدار درخصوص فعالیت پرستارنماها

موضوع گسترش ارائه خدمات مراقبت در منزل این روزها با توجه به سالخوردگی جامعه ایران و افزایش ابتلا به بیماری های غیرواگیر که می تواند باعث معلولیت های خاص شود، در اولویت قرار گرفته است. خدماتی که با چالش هایی مانند نبود بیمه، ورود متخلفان و پرستاران به عرصه و … همراه است و باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

به گزارش اخبار مادر همین راستا رضا رستگر رئیس انجمن مدیران مراکز مراقبت در منزل با اشاره به اینکه برخی مراکز و پرستاران بدون مجوز از طریق فضای مجازی وارد عرصه مراقبت در منزل شدند و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کردند، خاطرنشان کرد: 1050 خانه وجود دارد. مراکز بهداشتی و درمانی در ایران که خدمات درمانی و پزشکی را در منزل ارائه می کنند، اما موانع زیادی بر سر راه ارائه این خدمات وجود دارد.

وی افزود: بخشی از این موانع مربوط به صدور مجوز و ارائه خدمات است و بخشی دیگر مربوط به مراکز نگهداری و افرادی است که بدون مجوز و از طریق فضای مجازی وارد این فضا شده و برای مردم مشکل ایجاد کرده اند، لذا به دنبال افرادی هستیم که مجوز می دهند. این افراد از طریق انجمن یا معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی معاینه می شوند.

رئیس انجمن صنفی مدیران مراکز خدماتی در منزل توسعه مراکز مراقبتی را با توجه به روند سالمندی جامعه ضروری خواند و تصریح کرد: باید به ازای هر 50 هزار نفر یک مرکز پرستاری ایجاد کنیم و مراکز را تخصصی کنیم.

روزگار در این برنامه رادیویی کمبود پرستار، مالیات و مجوزهای متعدد را از چالش ها و موانع پرستاری در منزل برشمرد و گفت: این بخش یکی از بخش های کارآفرین حوزه سلامت است و در دوران کرونا کمک زیادی می کند. او در خط مقدم مبارزه با کرونا حضور داشت و بنابراین نیاز به حمایت بیشتر مسئولان دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا