استان ها

فعالیت ۴۰ راهنمای موزه، ایام نوروز در لرستان

اخبار ما/لرستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از فعالیت ۴۰ راهنمای موزه مردم‌شناسی و باستان‌شناسی، نوروز پیش‌رو در استان خبر داد.

عطا حسن پور ۲۵ اسفندماه، اظهار کرد: به‌منظور خدمات‌رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی در موزه‌های لرستان امسال ۴۰ راهنما در موزه‌های باستان‌شناسی و مردم‌شناسی استان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این راهنمایان در زمینه باستان‌شناسی، موزه‌داری و تاریخ تحصیلات و فعالیت دارند افزود: در مجموع ۱۳ موزه در سطح استان لرستان وجود دارد که از این تعداد ۸ موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی فعالیت دارند و مابقی شامل موزه‌های محیط‌زیست، آموزش‌وپرورش و غیره هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان عمده فعالیت راهنمایان موزه لرستان را در قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد دانست و خاطرنشان کرد: قلعه فلک‌الافلاک در ایام نوروز یکی از پربازدیدی‌ترین آثار تاریخی کشور است به‌طوری‌که در برخی روزها حدود ۲۵ هزار از طریق بلیط فروشی از آن بازدید می‌کنند.

حسن‌پور اضافه کرد: به‌منظور استقبال شایسته از مهمانان نوروزی امسال از تاریخ ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ ساعت کار موزه‌ها از ۱۰ صبح تا ۲۱ شب تعیین شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا