اقتصادی

فناوران برای طراحی و توسعه سامانه بصری‌سازی دعوت شدند

فراخوان «طراحی و توسعه سامانه بصری‌سازی» به همت ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال اعلام شد.

به گزارش اخبار ما، هدف از این فراخوان، پاسخگویی به نیازهای فناورانه استانداری هرمزگان و دیگر استانداری‌های کشور و حمایت از شرکت‌های توانمند در حوزه «طراحی و توسعه سامانه بصری‌سازی» برای تامین این نیازمندی‌ها است.

به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مخاطب این فراخوان، تمام شرکت‌های توانمند در زمینه توسعه محصولات نرم‌افزاری قدرتمند برای بصری‌سازی انواع اطلاعات و تحلیل‌ها هستند.

محصول نرم‌افزاری مورد نظر جهت بصری‌سازی انواع اطلاعات و تحلیل‌ها استفاده می‌شود. در این محصول باید امکان اتصال به منابع مختلف داده‌ها و پایگاه‌های داده داخلی و خارجی برای کاربر فراهم باشد و کاربر بتواند در تعامل با داده‌ها و اطلاعات از طریق رابط کاربری کاربرپسند و مدرن، با استفاده از انواع نمودارها، نقشه‌ها، گراف‌ها و المان‌های بصری به سرعت و آسانی داده‌ها را تحلیل کرده و به تصویر بکشد. لازم است امکان تحلیل دقیق و جامع اطلاعات به واسطه لایه‌نشانی داده‌ها روی نقشه‌ها و قابلیت اعمال فیلترها و تحلیل‌های همزمان چندین داده در اختیار کاربران قرار گیرد.

همچنین کاربر به انواع گزارش‌ها از طریق اعمال انواع فیلترها و محدودیت‌ها روی داده‌ها و اطلاعات دسترسی داشته باشد. سامانه باید این قابلیت را داشته باشد که سناریوها و مدل‌های گوناگون را ارائه داده و بستر مقایسه نتایج شبیه‌سازی‌ها را فراهم کند. همچنین لازم است امکان ترسیم گرافیک سه بعدی سناریوها بر اساس اطلاعات و قابلیت نمایش دینامیک اطلاعات در چارچوب‌های زمانی مختلف وجود داشته باشد تا کاربران بتوانند به یک تحلیل جامع و دقیق دست یابند. با توجه به کارکردهای نهایی سامانه مبنی بر به اشتراک‌گذاری در سطح کشور، سامانه موردنظر باید امنیت بالا و حفاظت از اطلاعات حساس را تضمین کند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا