استان ها

قزوین از نظر تولید انرژی برق در ردیف استان‌های شاخص قرار دارد

به گزارش خبرگزاری اخبار ما از قزوین؛ مسعود خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قزوین در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق منطقه شمال مرکزی کشور گفت: ارتباط و انتقال برق در کشور نیز وجود دارد. خیلی مهم.

وی افزود: شبکه توزیع برق قزوین پایدارترین شبکه برق کشور محسوب می شود که با تلاش و همت فداکارانه همکاران برق منطقه ای زنجان و توزیع برق قزوین محقق شد.

خواجه وند تصریح کرد: در استان قزوین در قسمت فوقانی توزیع دو پست 400 کیلوولت، 9 پست 230 کیلوولت و 43 پست 63 مگاوات و همچنین در قسمت توزیع نیز بیش از 12 هزار ترانسفورماتور با ظرفیت 2100 مگاولت آمپر وجود دارد. .

مدیر توزیع برق قزوین یادآور شد: تمامی روستاهای بالای 10 خانوار استان که بالغ بر 841 روستا هستند، دارای امکانات برق هستند.

این مقام مسئول بیان کرد: قزوین در تولید و توزیع برق و در حوزه تلفات برق با رکورد 6.6 درصد و میزان کاهش قطعی برق جزو استان های پیشرو در کشور است.

وی ادامه داد: در مدیریت بحران در تمامی طرح های عمرانی و شبکه سازی، موضوع پدافند غیرعامل در توزیع برق استان مورد توجه جدی قرار گرفت.

خواجه وند گفت: در حوزه دفاعی مشکلاتی وجود دارد که برخی از آنها تبدیل به بحران شده است و در حال حاضر سرقت شبکه های توزیع به ویژه سیم های مسی دغدغه ما شده است و متاسفانه شرایط به گونه ای شده که کابل های زمینی نیز به سرقت می رود. . این امر بر پایداری شبکه تأثیر می گذارد که باید اقدامات لازم برای آن انجام شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قزوین گفت: فرسودگی شبکه که سابقه طولانی دارد، کارایی و پایداری شبکه را با مشکل مواجه کرده است و باید برای احیای شبکه های فرسوده به ویژه در منطقه وام وام کنار گذاشت. بخش روستایی.”

این مسئول اضافه کرد: استان قزوین دارای مناطق کوهستانی زیادی است و عبور و مرور از آنها سخت است و با وجود اینکه شهرستان آوج و شهرستان های الموت و طارم در مناطق کوهستانی قرار دارند، از وام ویژه در این مناطق بهره مند نمی شوم. .

خواجه وند همچنین تهدیدات سایبری را یکی دیگر از بحران های صنعت برق دانست و گفت: حملات سایبری می تواند آسیب جدی به شبکه های IT و OT وارد کند و برای رصد این آسیب ها نیازمند استقرار سامانه های ویژه و تخصیص منابع ویژه هستیم.

وی ادامه داد: ارزهای رمزپایه یکی دیگر از چالش های صنعت برق است و با وجود اینکه در کشف و توقیف ارزهای رمزپایه بسیار موفق بوده ایم، اما به دلیل اینکه تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده در منازل مسکونی نصب می شود، شناسایی آنها مشکل است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قزوین گفت: قزوین از جمله استان های صنعتی و کشاورزی است که ۴۷ درصد برق آن در صنعت و ۲۲ درصد در کشاورزی مصرف می شود و استانی مولد است که در زنجیره غذایی، دارویی و بهداشتی نقش موثری دارد. . تامین برق این صنایع در اولویت قرار دارد.

48

دکمه بازگشت به بالا