لازارینی: امیدوارم اسرائیل مانع سفر یکشنبه من به غزه نشود

به گزارش اخبار ما، فیلیپ لازارینی، کمیسر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: یکشنبه آینده به نوار غزه سفر خواهم کرد و امیدوارم (رژیم) اسرائیل مانع ورودم نشود.

کمیسر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در این ارتباط از کشورها خواست تا از تحقیقات مستقل در مورد قتل ها و بازداشت کارکنان و آسیب رساندن به اماکن عمومی و بین المللی پس از پایان تنش آفرینی های اشغالگران قدس حمایت کنند.

به گزارش اخبار ما به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپ لازارینی، کمیسر کل «آنروا» پس از ارائه توضیحاتی به کشورهای عضو سازمان ملل در ژنو، با بیان اینکه از آغاز جنگ در غزه، ۱۸۲ کارمند آنروا کشته و بیش از ۱۶۰ ساختمان ویران یا آسیب دیده اند، اضافه کرد: بیش از ۴۰۹ نفر در ساختمان‌ های آنروا برای اسکان آوارگان کشته شده اند.

وی در ادامه از کشورها درخواست کرد تا از یک تحقیق مستقل حمایت کنند تا «از تبدیل شدن این موضوع در آینده به استاندارد جدید جلوگیری شود.»

لازارینی گفت که اشغالگران قدس ماه گذشته مانع ورود وی به غزه شدند و او قصد دارد روز یکشنبه دوباره به غزه سفر کند. او ابراز امیدواری کرد که رژیم اسرائیل به او اجازه ورود بدهد.

کمیسر کل آنروا اظهار داشت: هنوز از مردم خواسته نشده است که رفح را تخلیه کنند، ولی نگرانی زیادی در غزه در مورد حمله اسرائیل به این شهر وجود دارد. منابع غذایی بیشتری در ماه آوریل در غزه در دسترس قرار گرفت، اما همچنان ناکافی است.

این مقام سازمان ملل با بیان اینکه اکثر کشورهای کمک کننده حمایت مالی خود از آنروا را ازسرگرفته‌اند، افزود: هنوز تعداد کمی از کشورها هستند که فعلاً تصمیم به انجام این کار نگرفته‌ اند. پس از اعلام کمک‌های جدید به آنروا، می‌ توانیم تا ژوئن به فعالیت ادامه دهیم و مشتاقانه منتظر ادامه عملیات خود تا ماه آگوست هستیم.

310310

دکمه بازگشت به بالا