لیونی: از زمان عملیات طوفان الاقصی اسرائیل در حال سقوط آزاد است

به گزارش اخبار ما از رسانه های فلسطینی، «زیپی لیونی» که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بوده، افزود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر به دلیل [تلاش برای راضی نگه داشتن] ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی و بزالل اسموتریچ وزیر دارایی اسرائیل، از تصمیم گیری نهایی درباره یافتن جایگزینی برای حماس خودداری می کند و این امر باعث تأخیر در پایان یافتن جنگ می شود.

وزیر امور خارجه اسبق رژیم صهیونیستی آذر ماه گذشته نیز با انتقاد شدید علیه کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به دلیل تعیین شخصیت های تندرو در مناصب مهم و حساس، درباره سرنوشت صهیونیست‌ها به شدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اخبار ما؛ وی اعلام کرده بود: دادن اختیارات کرانه باختری به سران شهرک نشین افراطی و هرج و مرج طلب به معنای الحاق عملی کرانه باختری (به سایر اراضی اشغالی فلسطین) است که باعث شعله ور کردن میدان درگیری خواهد شد.

وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی در حمله به ائتلاف راست افراطی و تندروی دینی به سرکردگی نتانیاهو افزود: در حرکت به سمت دولتی غیریهودی و غیر دموکراتیک و برای حتی اینکه این مساله را درک نکنیم، دادگاه عالی را نابود خواهند کرد و به کودکانمان یاد خواهند داد که دولت بدون برابری، مساله خوبی است.

این مقام پیشین صهیونیست همچنین تاکید کرد: زمان آن رسیده است که بفهمیم این مشکل تنها مشکل یک اقلیت مشخص نیست بلکه مشکلی برای هر یهودی و صهیونیست است.

وی همچنین گفت: این یک مشکل مشخص درخصوص منصوب کردن یک فرد و یا وضع یک قانون نیست، زمان آن رسیده است که تصویر بزرگ تر را ببینیم. کشمکش درخصوص نگاه فراگیر ما به جهان در تمامی زمینه ها است.

310310

دکمه بازگشت به بالا