تندرستی

لیگ ۲۲، بدون چانه‌زنی در اختیار اسکوچیچ

به گزارش شفاف، سهیل مهدی رئیس کمیسیون مسابقات سازمان لیگ فوتبال در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی معاونین اجرایی و مدیران لیگ یک و لیگ یک گفت: می دانید که باید یک خلاصه برای هر فصل و موارد جدید مربوط به کنترل دوپینگ بیایید در مورد موضوعات آزمایشی و مسابقه صحبت کنیم تا نظر عزیزان را داشته باشیم. انشاالله از این طریق بتوانیم کیفیت مسابقات را بالا ببریم.

وی در خصوص نامه فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: در پایان این روند هستیم. به نظر می رسد نامه رسیده است. اولاً باید مراجع بالاتری مثل وزارت ورزش تصمیم بگیرند. من اختیار کاملی بر متن نامه ندارم، اما اگر قرار باشد روندی که در نامه ذکر شده انجام شود، مجری آن هستیم و امیدوارم به درستی این کار را انجام دهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که در این جلسه دغدغه باشگاه ها و سازمان لیگ چه بود، تصریح کرد: بیشتر چالش ها به دلیل انتظاراتی است که از باشگاه ها و باشگاه ها داریم. از ما، و اگر بتوانیم این انتظارات را کاهش دهیم، چالش ها کاهش می یابد. عموماً در صورت اجرای دستورالعمل برگزاری و داوری به این هدف خواهیم رسید.

مهدی درباره وضعیت ورزشگاه ها قبل از شروع لیگ برتر توضیح داد: از تهران شروع کنیم. سه تیم سایپا، پیکان و هوادار از تیم های تهران در لیگ برتر و لیگ یک هستند. ما در تهران فقط ورزشگاه آزادی و پاس قوامین را داریم که محور است. در ورزشگاه شهید وطنی همه چیز آماده است به جز چمن ورزشگاه که نمی دانم چه زمانی آماده می شود. در صورت تاخیر در تهیه آن، پیمانکار مسئول است.

وی ادامه داد: وی آی پی و سایر قسمت های ورزشگاه آبادان که پس از بازسازی می تواند میزبان باشد تخریب شد. کرمان، انزلی و ورزشگاه امام خمینی اراک برای صعود به لیگ برتر تلاش می کنند.

رئیس کمیسیون مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره موضوع حق پخش گفت: حرکت افقی داریم. ساختار تجاری که باید برای باشگاه ها تعریف شود وجود ندارد. این مقاله بستری است که باید توسط قانونگذار محترم و شورای اسلامی ورزش حرفه ای تعریف شود. متولی آن می تواند وزارت ورزش باشد. ما همچنین یک راه حل سریع داریم که می تواند باشگاه ها را به استقلال مالی برساند. دلیل اصلی اینکه استقلال و پرسپولیس نتوانستند مجوز حرفه ای بگیرند مشکلات مالی بود. انضباط مالی و اداری باعث استقلال مالی باشگاه های ما می شود و اگر به این هدف برسند می توانیم حسابرسی و جریمه خود را افزایش دهیم. وقتی آن استقلال را ندارند ما با آنها چه کنیم؟ حق با آن هاست.

مهدی در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه ریزی های لیگ برتر به برنامه های تیم ملی توجه شده است، گفت: درخواست آقای اسکوچیچ را زودتر دریافت کردیم و در برنامه ریزی ها لحاظ شد. 100% زمانی که می خواهد بدون چانه زنی به او داده می شود. برنامه ما بر اساس برنامه تیم ملی است و هدفمان این است که تیم ملی بدون دغدغه به جام جهانی برود. اگر فورس ماژور مانند گرد و غبار، آلودگی هوا و… نباشد، می توانیم یک نیم فصل قبل از جام جهانی برگزار کنیم.

وی درباره زمان برگزاری سوپرجام تصریح کرد: سوپرجام بعد از نیم فصل اول و بعد از جام جهانی برگزار می شود. قبل از آن فرصتی برای برگزاری سوپرجام نداریم.

رئیس کمیسیون مسابقات سازمان لیگ در پایان درباره سه بازی برگزار نشدن هفته آخر لیگ بیست و یکم گفت: چون به دلیل فورس ماژور بود فقط دعا می کنیم این اتفاق تکرار نشود.

دکمه بازگشت به بالا