جامعه

ماجرای تلف شدن پلنگ زخمی دنا چه بود؟

اخبار ما/ کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد تلف شدن یک قلاده پلنگ در شهرستان بویراحمد را تشریح کرد.

هادی سینایی در گفت وگو با اخبار ما، از مرگ یک پلنگ زخمی در منطقه گردشگری تنگ مهریان خبر داد و گفت: پس از تیراندازی موفق با دارت و بیهوشی پلنگ، متأسفانه به دلیل جراحت ناشی از اصابت گلوله ساچمه ای که قبلاً به پلنگ اصابت کرده بود. ” بهبودی ناموفق بود و پلنگ پس از تقریبا 2 ساعت تلاش شب گذشته جمعه جان خود را از دست داد.

وی به تشریح این مشکل پرداخت و اظهار داشت: روز پنجشنبه 4 خرداد 1401 در پی تماس تلفنی دو باغدار تنگ مهریان در حاشیه رودخانه و در مرز منطقه حفاظت شده و آزاد، پلنگ مجروح به دو کارگر تمیز حمله کرد. باغ، کارکنان یگان حفاظت محیط زیست اداره کل و شهرستان با تجهیزات کامل بیهوشی حیوانات وحشی به همراه دامپزشک به محل اعزام شدند.

سینا خاطرنشان کرد: رئیس باغ گردشگری به مسئولان محیط زیست گفت; پلنگ زخمی که از سمت راست بدنش به شدت خونریزی می کرد به دو کارگر باغ که مشغول جمع آوری زباله بودند حمله کرد اما خوشبختانه به دلیل سر و صدا نتوانست به کارگران آسیب برساند و پس از شکست در حال حرکت به سمت پایین دره بود.

مسئول روابط عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این رابطه خانواده ای که خود را در خودرو محبوس کرده بودند، به محض مشاهده ماموران پلیس از خودرو پیاده شدند و گفتند; می خواستیم یک ساعتی را کنار رودخانه بگذرانیم که به محض رسیدن در شهربازی روبرویمان دیدیم پلنگی به سمت ما می آید، ترسیده فرار کردیم و خود را در ماشین حبس کردیم تا آسیبی به ما نرسد.
سینایی ادامه داد: تیم حاضر در محل با اطمینان از صحت گزارش، این موضوع را با تیم بیهوشی شیراز در میان گذاشتند و شرایط توپوگرافی منطقه ای که احتمالا پلنگ در آن مخفی شده بود را تشریح کردند، اما تیم شیراز پس از شنیدن شرایط، به علت با توجه به تراکم درختان و بوته های اطراف، فضای آزاد و غیرقابل پیش بینی رفتار او و همچنین خشم زیاد پلنگ به دلیل جراحات و جراحاتی که قبلاً متحمل شده بود، تیم در محل این کار را انجام داد. صبر نکن و کار کن

وی گفت: با وجود تمام این اتفاقات و شرایط سخت کاری، تیمی که در محل تحت نظر دامپزشک حضور داشتند با شلیک 2 تیر (داروی بیهوشی حیوانات وحشی) پلنگ را بیهوش و به بیمارستان منتقل کردند. آزمایشگاه. اکنون. “

رئیس اداره روابط عمومی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این حیوان حدود دو ساعت در این اداره کل با حالت نبض و ضربان قلب زنده بود اما متأسفانه از جراحات اساسی بهبود نیافته است. و خون زیادی که قبلاً از پلنگ گذشته است.

سینایی گفت: بررسی بالینی لاشه توسط دامپزشک نشان داد که پلنگ ساعاتی قبل از تازه بودن زخم، چهار گلوله از ناحیه سمت راست مورد اصابت گلوله قرار گرفته و خونریزی داخلی منجر به مرگ وی شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا