عمومی

ماساژوری و دردسرهایش – اخبار ما

انواع مختلفی دارد؛ از شکلات گرفته تا سنگ های داغ و روغن های گیاهی. قیمت هایش کم نیست در 20 دقیقه 130 هزار تومان می گیرند و این قیمت ها در یک ساعت به 440 هزار تومان می رسد. این قیمت بسته قدیمی است.

هنوز هم طرفداران خود را دارد و خیلی ها دوست دارند حداقل یک بار آن را امتحان کنند، اما به دلیل افزایش قیمت افسارگسیخته همه چیز، همه نمی توانند آن را تجربه کنند. اما کسانی که شغلشان ماساژ درمانی است معتقدند این حرفه تجملی نیست و پر از کار هستند.

وی 11 سال است که در زمینه ماساژ و زیبایی فعالیت می کند و رئیس واحد تخصصی ماساژ بخش فیزیوتراپی یکی از بیمارستان های تهران است که بنا به شرایط خود تصمیم به ادامه این حرفه گرفت که است. به طور مستقل

ورود به دنیای رفلکسولوژی، ماساژ بدن، سبک های درمانی، جلسات و همکاری با اساتید پزشکی، پزشکی ورزشی، فیزیوتراپیست ها و جامعه ورزشی و فدراسیون ها منجر به طراحی چندین سبک کاری خاص و تشکیل کابینت هایی برای ریلکسیشن درمانی با او شده است. تیم

«فهیمه» ماساژ را یکی از سخت‌ترین و آسیب‌زاترین مشاغل به‌ویژه برای بانوان می‌داند و می‌گوید: ناامنی شغلی و اقتصادی و چالش‌های جدی برای ماست، اما متأسفانه وزارت کار و بیمه هنوز هیچ تمهیدی برای ماساژور اندیشیده است. لازم است مسئولان در انجمن ها و اتحادیه ها هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند. از نظر ساعات کاری، همکارانی که در یک مجموعه خدماتی، درمانی یا ورزشی مشغول به کار هستند، به خوبی می توانند تایید کنند که آیا درآمد قابل قبولی نسبت به ساعات کاری و فشار کاری دارند و برای انجام کارهای روزانه نیازی به انرژی ندارند. ، تفریح ​​و معاشرت با خانواده آنها می مانند یا نه؟ البته پاسخ منفی است. خیلی ها وقتی پیدایش این شغل را در کشورهای دیگر می بینند تصمیم می گیرند در ایران وارد این حرفه شوند در حالی که استاندارد این شغل در ایران با کشورهای دیگر متفاوت است. حتی شکل زمین بازی این حرفه در کشور ما متفاوت است. طبق قوانین اتحادیه، مجوزهای تجاری فقط برای استفاده تجاری، اداری و کارگاهی صادر می شود. از طرفی طبق استاندارد وزارت بهداشت باید برای این منظور دوش تعبیه شود که احتمالا در بازرسی شهرداری تخلف می شود و اجرای این تناقضات هزینه و زمان زیادی را به دنبال خواهد داشت تا اینکه سرمایه گذار مجوز دریافت می کند وی افزود: علاوه بر تجهیز و ساماندهی مجموعه و همچنین گردآوری تیمی از متخصصان که در زمینه حقوق پرداختی و سایر هزینه‌ها فعالیت می‌کنند، با یکدیگر همکاری می‌کنند تا درآمد نهایی را با هزینه‌ها متعادل کنند و درآمد این تجارت را در سطح پایین نگه دارند. “

او ماساژ را شغلی لوکس نمی داند و معتقد است: «در واقع هر فردی در هر سن، مرحله و سنی برای ارتقای کیفیت زندگی خود به ماساژ نیاز دارد. «ماساژ علمی و حرفه‌ای برای ادامه حیات انسان به‌ویژه در مناطق شهری ضروری است، اگرچه در اصل ماساژ در تار و پود تاریخ، فرهنگ و جامعه متمدن و اصیل ایرانی است و تجمل ماساژ را بی‌معنی می‌سازد.

این ماساژور بین المللی درباره قیمت ماساژ به اخبار ما گفت: قیمت ماساژ به غیر از کار ماساژور و هزینه های اولیه که شامل مواد، تجهیزات، حقوق سایر کارکنان، مالیات و عوارض و به ویژه هزینه های تامین فضای صنفی می شود، می تواند باشد. بر اساس منطقه شهری و سطح کیفیت.تجهیزات متفاوت است. از طرفی معتقدم حقوق یک ماساژور که بر اساس هزینه های تحصیلی، آموزشی، بازآموزی و به طور کلی ارتقای حرفه ای حفظ می شود، باید با یک ماساژور معمولی متفاوت باشد، زیرا نحوه ارائه خدمات و نتیجه و عملکرد کار خود را به همکاران “مبتدی متفاوت است.”

فهیمه همچنین به تاثیر کرونا در حرفه ماساژ اشاره می‌کند: از زمان شیوع ویروس کرونا، تقریباً همه ماساژورها در مشاغل مختلف بیکار مانده‌اند و روزها و ماه‌های سختی را سپری کرده‌اند.

او در قسمت دوم گفت و گو می گوید: آنچه بیش از همه ما را آزار می دهد تولید محتوا و محدودیت های آن است که باعث رقابت ناسالم و واکنش های غیرحرفه ای برخی همکاران در شبکه های اجتماعی، ایجاد فضای متشنج در حساب های شخصی و ایجاد اختلاف می شود. ” و معلمان با افرادی مواجه می شوند که به دروغ ادعای جذب مخاطب را دارند. از عناوین عجیبی که کاردانی به خود می دهند تا دوره های آموزشی بدون پشتوانه با شهریه های غیر منطقی، باعث کاهش اعتماد عمومی به این حرفه شده است.»

وی گفت: ماساژ با همه افراد و موجودات در همه جوامع از ابتدا و آغاز زندگی، دوران جنینی و نوازش مادر و پدر در ناحیه بطن تا پایان عمر و بستن چشم بوده و خواهد بود. جسمی و روحی در طول زندگی غیر قابل انکار است و بر اساس نیازها و ضعف های جسمی، روحی و روانی افراد می توان به ماساژور متخصص در یکی از این زمینه ها اشاره کرد. جای خالی ماساژورهای حرفه ای به شدت در جامعه ورزش احساس می شود. هم برای خانم ها و هم برای آقایان. آخرین نمونه او المپیک بود. یک ماساژور حرفه ای با آسیب های ورزشی تخصصی می تواند در کنار تیم و مربی باشد و از نظر کنترل استرس، ریکاوری بدنی و بهبود دامنه حرکتی ورزشکاران می تواند یک یک ماساژور باسواد می تواند در انتقال صحیح و مناسب انرژی برای ایجاد آرامش و افزایش امید و امید نقش موثری داشته باشد. ایجاد انگیزه با انجام تکنیک صحیح و برنامه ریزی دقیق با فیزیوتراپی، پزشکی ورزشی، کایروپراکتر یا فیزیوتراپیست متخصص رفلکسولوژیست و ماساژور می تواند کمک زیادی به بهبود کیفیت زایمان، کاهش درد و علائم در دوران بارداری کند و با انجام تکنیک های تخصصی ماساژ کودک به بهبود کمک کند. زایمان، عامل موثری در کاهش خطر بیش فعالی در نوزادان و بسیاری موارد دیگر است. به همین ترتیب یک ماساژور در حوزه تخصصی خود می تواند مثمر ثمر باشد. درباره همه اینها مقالات و مراجع علمی معتبری وجود دارد».

وی افزود: در نظام آموزشی کشور دوره خاصی برای ماساژ وجود ندارد و دلیل آن کم توجهی مسئولان به ارزش و اهمیت ماساژ، اثرات مثبت آن و مهمتر از آن عدم توجه به اثرات منفی است که می توانند. ماساژور گفت. در بعضی موارد. پیش از این دوره های کارشناسی در این حوزه برای مدت کوتاهی ارائه می شد که متأسفانه به دلیل اختلاف نظر بین کمیسیون ها لغو شد. در حال حاضر سازمان فنی-حرفه ای و انجمن پزشکی ورزشی رسماً متولی برگزاری دوره های ماساژ هستند. «درست است که جزو رشته های دانشگاهی نیست، اما پس از گذراندن دوره ها و قبولی در آزمون های تئوری و عملی، همان سازمان ها گواهی معتبر صادر می کنند.

فهیمه همچنین با اشاره به نقش رسانه ها در معرفی ماساژ درمانی می گوید: در جامعه کنونی هنوز رسانه ملی، جامعه پزشکی، آموزشی و مسئولان در این جایگاه به درستی عمل نکرده اند. در حال حاضر برنامه منظم و منسجمی برای نظارت بر کار ماساژورها و حمایت تخصصی آنها و همچنین بینش و بررسی کار گروه های مسئول وجود ندارد. لازم است مراجع ذی صلاح به طور جدی علل این موارد را بررسی کنند تا فقدان عمل گرایی انجمن شناسایی و رفع شود و قدرت اجرایی آنها افزایش یابد. «رسانه» یکی از ابزارهای مهم در عرصه فرهنگ است که متأسفانه هیچ کدام نه تنها نقش مثبتی در فرهنگ سازی عمومی ماساژ نداشتند، بلکه در مواردی شاهد بودیم که به اعتبار ماساژورها و ماساژورها لطمه زدند. . حتی صداوسیما از حرفه ماساژ با عنوان دلاک در سریال طنز یاد کرد که با وجود گلایه ها و گلایه های جامعه ماساژ ادامه پیدا کرد. حتی استفاده از نام «ماساژ» در تبلیغات سایت ممنوع است. محدودیت های زیادی در تبلیغات برای این شغل وجود دارد و به همین دلیل است که عموم مردم هنوز تعریف استانداردی از سبک های ماساژ ندارند.

وی گفت: فقدان انضباط تحصیلی و تناقض در استانداردهای آموزشی فعلی باعث عدم تعادل در سطح علمی بین همکاران شده است. سطح فعلی آموزش و استانداردهای آموزشی برای ورود به بازار کار کافی نیست و عدم حمایت موسسه آموزشی ماساژورها از بیمه شغلی که مستلزم هزینه های متفاوتی در طی آموزش ها و بازآموزی های مختلف است، وضعیت را بدتر می کند. بحرانی. موضوع مهم دیگر اختلافات و رقابت های نامتعارف بین معلمان و همکاران و عدم اتحاد آنهاست. همچنین ناآگاهی جامعه پزشکی از اهمیت ماساژ و در نهایت عدم نفوذ کلامی و نفوذ انجمن های مربوطه در موسسات سطح بالاتر در این زمینه با هم ادغام شده است به طوری که ماساژ در صربستان جای خود را ندارد. ایران.”

راد در رشته تربیت بدنی نیز تحصیل کرده است و سه سال است که ماساژ را به عنوان شغل خود انتخاب کرده است. او مجبور شد برای ادامه تجارت از اهواز به جزیره کیش مهاجرت کند. در حال حاضر هم بیشتر مشتریان آن مسافرانی هستند که از شهرهای دیگر می آیند و در این میان تهرانی ها بیش از شهرهای دیگر برای ماساژ ثبت نام می کنند.

وضعیت مالی او پس از مهاجرت بهتر شد، اما از غیبت در خانواده و زندگی مستقل رنجیده است. با این حال او از شغلش راضی است: «روزهای کاری سختی داریم. گاهی از صبح تا 12 ظهر حدود 15 مشتری داریم. با این حال، همه چیز به پروازهایی که به جزیره می آیند بستگی دارد. روزهای تنهایی هم داریم. من درصدی از حقوق خود را دریافت می کنم و نیازهای اولیه ام مانند مسکن توسط کارفرما تامین می شود. من تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستم اما در محل کار بیمه شده ام که اگر در هر جای جزیره برایم اتفاقی بیفتد از من حمایت می شود. اما در کل امنیت شغلی برای حرفه ما وجود ندارد. چون وظیفه دولت این نیست که بتوانم مرخصی بگیرم و فقط باید پول دربیاورم تا به درجه خاصی از استقلال مالی برسم و بتوانم مرکز ماساژ باز کنم.»

این ماساژور دوره های بین المللی ماساژ را نیز گذرانده است و معتقد است: «اگر ماساژور حرکات اصلاحی انجام دهد و به بدن خود توجه کند، می تواند این حرفه را مانند سایر حرفه ها انجام دهد، اما اگر فقط به دنبال کسب درآمد باشد، ممکن است بین این دو کار هم بتواند کار کند. 8 تا 10 سال کار کنید. به نظر من ماساژ در ایران با کشورهای دیگر به خصوص اروپا بسیار متفاوت است. «تعداد زیادی از مردم وقتی به ما مراجعه می‌کنند که درد زیاد اجازه نمی‌دهد روزانه کار کنند، در حالی که اگر زودتر به ما مراجعه می‌کردند مشکلشان حاد نبود.

این روزنامه برای اخبار ما درباره هزینه ماساژ نیز می‌گوید: قیمت‌های جدید به‌روزرسانی نشده است، اما طبق لیست قدیمی، قیمت ماساژ از 130 تا 440 هزار تومان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا