فرهنگی

مبارزه با تروریسم تجربه مشترک ایران و سوریه است/افزایش تعاملات با اهالی رسانه‌ای سوری

به گزارش خبرگزاری اخبار ما به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی افزود: اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشورمان با حمایت ادارات مختلف آماده هرگونه همکاری برای تولیدات مشترک در این حوزه هستند. وزارت فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز شنبه ۱۲ دی ماه در دیدار با «احمد زاوا» معاون وزیر اطلاعات سوریه و تعدادی از مدیران رسانه های مختلف سوریه که در محل این وزارتخانه برگزار شد. با اشاره به فیلم «به وقت شام» و سایر تولیدات. نمایندگان فرهنگ و هنر به مقاومت مردم سوریه در مبارزه با تروریسم اشاره کردند و گفتند: اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشورمان آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری برای تولیدات مشترک در این راستا دارند و وزارت فرهنگ کاری که منجر به افزایش تعاملات فرهنگی، هنری و رسانه ای با کشور دوست و همسایه سوریه شود، انجام نخواهد داد و حمایت های لازم را انجام خواهد داد.

اسماعیلی در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ساختار گسترده ای در عرصه رسانه است، گفت: ما می خواهیم تعاملات رسانه ای خود را با کشور دوست و برادر سوریه گسترش دهیم و از سوی دیگر، ما می خواهیم تعاملات رسانه ای خود را با کشور دوست و برادر سوریه گسترش دهیم. در حال بررسی طرحی برای مقابله با اخبار جعلی هستند تا بدین منظور بتوانند اقدامات مشترکی را با کشورهای دوست انجام دهند.

سانا و ایرنا به تفاهم نامه های همکاری مربوطه دست یافتند

در این نشست معاون وزیر اطلاعات سوریه و مدیر خبرگزاری سانا (خبرگزاری رسمی سوریه) در خصوص سفر هیات سوری به خبرگزاری ایرنا و شهرهای سینمایی تهران گفت: در این سفر به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، قراردادهای همکاری خوبی داشتیم.» این امر بین دو طرف انجام شد و مقرر شد با کمک و مشاوره همکاران رسانه‌ای، اقداماتی برای ارتقای سطح فنی خبرگزاری سانا انجام شود. در خبرگزاری ایرنا

«احمد الدعوه» همچنین حضور پررنگ هنرمندان سوری در چهل و یکمین جشنواره جهانی فیلم فجر را برجسته کرد و گفت: امیدواریم این امر منجر به فصل جدیدی در همکاری مشترک دو کشور در عرصه فرهنگ و هنر شود.

فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: امیدوارم تفاهم نامه ای که با هماهنگی سازمان ملل به امضای دو کشور برادر ایران و سوریه برسد، برسد. فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در اسرع وقت به منظور آغاز همکاری در زمینه رسانه ها، تفاهم نامه منعقد می شود.

وی افزود: از آنجایی که دو کشور ایران و سوریه همواره تحت فشار رسانه ای رژیم استبدادی هستند، تشکیل کمیته مشترک رسانه ای برای مقابله با اخبار جعلی و پاسخگویی به شبهات ضروری است.

در این نشست برخی از مسئولان بخش های مختلف رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری سوریه به ارائه دیدگاه ها و مواضع خود در حوزه رسانه پرداختند.

5757

دکمه بازگشت به بالا