فرهنگی

محاکمه کوین اسپیسی پس از ۵ سال

«کوین اسپیسی» فردا (پنجشنبه 14 اکتبر) در نیویورک با اولین پرونده از مجموعه پرونده های آزار و اذیت جنسی که مربوط به چندین دهه پیش است، در دادگاهی روبرو خواهد شد که می تواند سایه بزرگ تری بر کارنامه درخشان این بازیگر در این عرصه سینما بیندازد. و تئاتر .

پرونده این بازیگر 63 ساله به اتهامات آنتونی رپ، بازیگر موزیکال رانت برادوی، که علناً اسپیسی را به تجاوز جنسی به وی پنج سال پیش متهم کرد، متمرکز است.

آنتونی رپ همچنین ادعا می کند که اسپیسی با نام اصلی کوین اسپیسی فاولر در سال 1986 در یک مهمانی در منهتن، زمانی که او 14 ساله و اسپیسی 26 یا 27 ساله بود، برای لذت جنسی به او مراجعه کرد. و اکنون 40 میلیون دلار غرامت می خواهد.

محاکمه اسپیسی بر اتهامات رپ مبنی بر ایجاد عمدی ناراحتی عاطفی و نه تجاوز جنسی متمرکز خواهد بود. شکایت تجاوز جنسی در ماه ژوئن رد شد زیرا خیلی دیر طرح شد.

«اسپیسی» اتهامات تجاوز جنسی را رد کرد و در توییتر خود نوشت: «من هیچ خاطره ای از این حادثه ادعایی ندارم. اگر آنطور که او تعریف می کند رفتار کردم، صادقانه ترین عذرخواهی را به خاطر رفتار مستانه ام مدیون او هستم و عمیقاً برای احساساتی که توصیف کردم و در تمام این سال ها با خود حمل کرده ام متاسفم.”

اسپیسی در سال 2019 توسط یک پسر 18 ساله به تجاوز و تجاوز جنسی متهم شد و این گزارش به دلیل در دسترس نبودن شاهد دادستان بسته شد.

در میان اتهامات وارد شده به اسپیسی، کارنامه این بازیگر برنده دو جایزه اسکار نابود شد و پس از اخراج او از «خانه پوشالی»، نقش «جی پل گتی» سرمایه دار نفتی در فیلم «همه پول دنیا» ریدلی را بازی کرد. اسکات» نیز برهنه شد و «کریستوفر پلامر» جایگزین او شد.

شرکت نتفلیکس همچنین فیلم بیوگرافی «گور ویدال» رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی با بازی کوین اسپیسی در نقش اصلی را بایگانی کرد و همچنین از نقش چنگیز خان در فیلم «1242: دروازه بهشت» حذف شد.

55226

دکمه بازگشت به بالا