جامعه

محله «نفرآباد» با ساخت یک طبقه اضافه جان می‌گیرد

شهردار منطقه 20 در خصوص برنامه های شهرداری برای احیای شهرک نفرآباد توضیحاتی ارائه کرد.

سید محمد ناظم رضوی در گفت وگو با اخبار ما. وی در خصوص تصویب ماده 5 در کمیسیون شهرک نفرآباد گفت: شهردار تهران از ابتدای ششمین دوره مدیریت شهری بر رفع مشکل بافت های اطراف حرم عبدالعظیم تاکید کرده است. و یکی از این مناطق که 13 هکتار وسعت دارد در مجاورت حرم واقع شده است. محله نفرآباد بود.

محله نفرآباد یکی از مناطق قدیمی و جا افتاده تهران است

وی با بیان اینکه محله نفرآباد یکی از مناطق قدیمی و ریشه دار شهر تهران است که در دهه های گذشته دچار فرسودگی زیادی شده است به طوری که قسمت زیادی از این محله تخریب شده است، افزود: با توجه به طرح شهری آقای محله مردم مردد بودند چون مجوز ساخت سه طبقه برای این محله داده شد اما به دلیل هزینه های بالای ساخت ساخت سه طبقه مقرون به صرفه نبود و اهالی محله انتقادات و مشکلات خود را در این محله منتقل کردند. . در ارتباط با نمایندگان شورا، مجلس، مدیران شهری و… در نهایت سازمان نوسازی شهرداری تهران در طرح شهری بازنگری کرد و به این ترتیب جلساتی با مدیران سازمان میراث فرهنگی برای رفع مشکلات مردم محله برگزار شد که خوشبختانه نتیجه داد.

واگذاری ساختمان به بانک های اطراف حرم برای توسعه بازسازی

شهردار منطقه 20 با اشاره به موافقت با احداث یک طبقه اضافی برای این محله گفت: خوشبختانه این موضوع در کمیسیون ماده 5 تصویب شده و قرار است یک طبقه دیگر نیز در این محله ساخته شود. همچنین موضوع اختصاص تسهیلات به سواحل اطراف حرم برای توسعه نوسازی در دستور کار قرار دارد. تنظیم شد و آن هم در حالی است که سازمان نوسازی 5 پروژه مسکن آنلاین در این محله و همچنین احداث دو پروژه پارکینگ محلی، پروژه زیارتی و زورخانه ای به همت آستانه و… در نظر گرفته است. احیای این محله در حال انجام است. دستور کار قرارداد

ناظم رضوی با تاکید بر اینکه برای احیای این محله برنامه های مختلفی برای نافرآباد داریم افزود: شش خط مترو در این محله احداث می شود و با آبفا نیز مذاکره کرده اند و در حال طراحی شبکه فاضلاب برای رفع مشکل فاضلاب خانگی و کارکرد هستند. آب.. و این محله باید حل شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا