فرهنگی

محمدحسن مرتجا درگذشت/ تصاویرِ مراسم خاکسپاری

پیکر محمدحسن مرتضی شاعر کشورمان که ساعت 6 صبح دیروز دار فانی را وداع گفت، امروز (جمعه 20 فروردین) در قطعه هنری حرم سیرجان تشییع شد.

حامد رضوی زاده شاعر، منتقد و از نزدیکان مرتضی گفت: دیروز با بچه های شعر سوری دیدار کردیم و از آنجایی که شرایط کرونا در سیرجان مساعد نیست تصمیم گرفتیم مراسم اصلی را به چهلمین روز موکول کنیم تا بتوانیم کمک بگذارید دوستانشان در سیرجان، بندرعباس و کرمان در چهلمین روز درگذشت او مراسم تشییع را برگزار کنند. به همین دلیل فقط مراسم خاکسپاری امروز برگزار شد.»

محمدحسن مرتضی درگذشت / تصاویری از مراسم تشییع

وی همچنین در تشریح مراسم بزرگداشت این شاعر فقید گفت: چهلمین روز درگذشت وی با بزرگداشت جمعی از شاعران و یارانشان برگزار می شود.

این شاعر افزود: احتمالا تا روز بزرگداشت مجموعه نقد آثار، عکس ها، دست نوشته ها و … جمع آوری می شود و اگر مطالبی در اختیار داشت می تواند برای من ارسال کند. همچنین بسیاری از آثار او هنوز منتشر نشده است. با خانواده شان جلسه ای داشتیم تا در صورت امکان آثارشان را جمع آوری و منتشر کنیم. به دلیل ارتباط نزدیک با آنها، می دانم که قصد چاپ کدام یک از آثارشان را داشتند.»

محمدحسن مرتجی در خانه ابدی آرام گرفت
عکس های محسن مهیاپور

محمدحسن مرتضی در سال 1343 در سیرجان به دنیا آمد. از آثار او می توان به «دفتر اشعار»، «نمایندگی جهنم مشابه»، «بیدار را می بینم»، «اتاقی که لزوما مرکز جهان نیست» و «روبه روی سه پرده» اشاره کرد.

مرتجا حدود دو ماه پیش دچار سکته قلبی شد که ریه هایش درگیر شد و ظاهراً نتوانسته بود در دوران نقاهت از آسیب دیدگی خلاص شود.

5757

دکمه بازگشت به بالا