عمومی

محور کار دولت در پیشنهاد بودجه ۱۴۰۱ براساس عدالت خواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، سیدابراهیم رئیسی در ادامه دیدار پنج شنبه شب خود با مجامع استانی مجلس شورای اسلامی در دیدار با نمایندگان استان های گیلان، مازندران و گلستان به دغدغه های شهروندان از سه شمال کشور پرداخت. استان ها. راه حل ها

وی با تاکید بر اینکه تمرکز کار دولت در بودجه بر مبنای عدالت خواهد بود، گفت: نظام تخصیص عادلانه و عادلانه بودجه در نقاط مختلف کشور و متناسب با ظرفیت و نیاز، مشکلات اقتصادی کشور را در کاهش مطلق بهبود می بخشد. فقر.”

رئیس جمهور لایحه قانون بودجه را مهم ترین سند مالی کشور در سال خواند و با اشاره به مرحله نهایی تدوین این قانون برای سال 1401 گفت: این سند مالی تا چند سال آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود. روزها.” «او رهبر معظم انقلاب بود و مورد توجه قرار گرفت.

رئیسی افزود: رشد اقتصادی، افزایش تولید، افزایش اشتغال و کاهش فقر از ویژگی های مهم این قانون است.

وی با تاکید بر تحول نظام بودجه ای کشور در لایحه بودجه 1401 خاطرنشان کرد: در این لایحه ساختار بودجه به گونه ای تنظیم شده است که نقش استان ها و اختیارات استانداری روشن شود. سهم قابل توجهی در تولید ثروت برای وزارتخانه ها و استان ها در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهور با اشاره به عدالت توزیع در نظام بودجه کشور گفت: باید بر اساس سند آمایش سرزمین عمل کنیم و سازمان برنامه و بودجه ساختارهای بودجه کشور را بر این اساس توجیه می کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه تمرکز کار دولت بر بودجه بر اساس عدالت خواهد بود، گفت: نظام تخصیص عادلانه و عادلانه بودجه در نقاط مختلف کشور و متناسب با ظرفیت و نیاز، مشکلات اقتصادی کشور را برای ریشه کنی مطلق بهبود می بخشد. فقر.”

وی با اشاره به درخواست تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و صادرات محصولات کشاورزی در سه استان حاشیه دریای خزر، گفت: تشکیل کارگروه هایی در هر استان و حتی به صورت مشترک بسیار مهم است. آنها باید اقدام کنند.

رئیس جمهور در خصوص معضل زباله در استان های شمالی گفت: ایجاد مدیریت مستقل برای حل معضل زباله، بررسی و نظارت بر تمامی مسائل مربوط به پسماند ضروری است.

رئیسی با توجه به جاذبه های طبیعی این استان ها، نقش صنعت گردشگری در رونق اقتصادی کشور به ویژه در مناطق شمالی کشور را مهم دانست و گفت: در بسیاری از موارد چون از نعمت های الهی به درستی استفاده نمی شود، این نعمت ها تبدیل به ثواب می شود. “

وی یکی از راه های رفع کسری بودجه را ایجاد یا فروش مازاد اعتبارات دولتی دانست و از وزرا و مدیران دولت خواست تا در این زمینه جدی و مستمر عمل کنند.

پیش از سخنان رئیس جمهور، نمایندگان استان های گلستان، گیلان و مازندران هرکدام به تفکیک با اشاره به ظرفیت ها و امکانات استان های مذکور نسبت به مشکلات زندگی، کم آبی، اشتغال، محیط زیست و ضرورت اجرای عدالت ابراز نگرانی کردند. در سیستم پرداخت

بهره برداری از ظرفیت های اقتصادی روستا و ایجاد فرصت های مناسب برای حمایت از منابع طبیعی و کشاورزی از دیگر نکاتی است که نمایندگان در این نشست به آن اشاره کردند.

استانداران گلستان، گیلان و مازندران نیز از تصمیم دولت برای تفویض اختیارات بیشتر به استانداران استقبال کردند و ابراز امیدواری کردند با موافقت نمایندگان بتوانند بر مشکلات استان های خود فائق آیند.

دکمه بازگشت به بالا