رویدادها

مدارس استان اصفهان هم تعطیل شد

آفتاب‌‌نیوز :

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: در مناطق ذکر شده، افرادی که به بیماری زمینه‌ای، قلبی و عروقی مبتلا هستند، زنان باردار و مادران شاغلی که فرزند زیر شش سال و مقطع ابتدایی دارند می‌توانند با موافقت مدیر خود از مرخصی استفاده کرده و یا به صورت دورکاری فعالیت نمایند.

وی ضمن تأکید بر عدم استفاده از مازوت در صنایع، بیان کرد: نیروگاه شهید منتظری با 35 درصد ظرفیت و نیروگاه اصفهان نیز با 55 درصد ظرفیت و با استفاده از سوخت گاز فعالیت می‌کنند.

شیشه فروش تأکید کرد: طبق گزارش اداره کل محیط زیست استان، در شعاع 50 کیلومتری اصفهان هیچ گونه مصرف مازوت گزارش نشده است.

وی ادامه داد: از فردا هرگونه عملیاتی که منجر به افزایش آلودگی هوا شود، از جمله خاکبرداری، بتن ریزی، سوزاندن بقایای گیاهی و … ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

شیشه فروش عنوان کرد: همچنین هرگونه آتش زدن بقایای گیاهی در پارک‌های اصفهان از جمله ناژوان و در شهرستان‌ها از جمله در شهرستان‌های لنجان، فلاورجان، مبارکه و … ممنوع است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: طرح محدودیت زوج و فرد نیز از ساعت 09:00 تا 13:00 و 16:00 تا 21:00 اعمال خواهد شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی برخورد خواهد کرد.

شیشه فروش اظهار کرد: به 430 واحدی که در شعاع 50 کیلومتری هستند ابلاغ شد فعالیت خود را کاهش دهند و شهرداری‌ها مکلف هستند ناوگان حمل و نقل عمومی را تقویت کنند و با هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلاینده‌ها شود قاطعانه برخورد کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سه‌شنبه و چهارشنبه با عبور موج ناپایدار غلظت آلاینده ها کاهش می‌یابد. 

شیشه فروش ادامه داد: از ابتدای آبان ماه تاکنون دو هزار پایش روزانه و 790 پایش شبانه توسط تیم‌های گشت و بازرسی از واحدهای صنعتی و صنفی انجام شده است،  600 واحد اخطار دریافت کردند، 45 واحد توسط مراجع قضایی پیگیری و 262 واحد متخلف نیز پلمب شدند.

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا