عمومی

مدودف: مناقشه اوکراین دهه‌ها طول خواهد کشید

معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت مناقشه اوکراین برای مدت زمانی بسیار طولانی و احتمالاً دهه‌ها ادامه خواهد داشت.

  مدودف: مناقشه اوکراین دهه‌ها طول خواهد کشیدبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از اسپوتنیک‏، مدمیتری مدودف، عاون دبیر شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه گفت مناقشه اوکراین برای مدت زمانی بسیار طولانی و احتمالاً دهه‌ها ادامه خواهد داشت.

دمیتری مدودف در جریان سفر به ویتنام در برابر خبرنگاران گفت: “این یک واقعیت جدید و شرایط جدید زندگی است. تا زمانی که چنین قدرتی (در کی یف) بر سر کار باشد‏‌‏، مثلاً سه سال آتش بس و دو سال جنگ خواهد بود و سپس همه چیز تکرار خواهد شد. ماهیت قدرت نازی در کی یف باید نابود شود. “

این مقام روس پیشتر در کانالی تلگرامی درباره سناریو‌های مختلف مربوط به این که چگونه مناقشه اوکراین ممکن است پایان یابد اظهاراتی را مطرح کرده و گفته بود اوکراین، پس از عملیات نظامی ویژه روسیه، ممکن است کلاً محو و اراضی مرکزی و غربی آن میان مسکو و شماری از کشور‌های اروپایی تقسیم شود و بدین ترتیب، این مناقشه پایان خواهد یافت و تضمین‌های کافی وجود خواهد داشت که این جنگ در درازمدت هم ازسر گرفته نخواهد شد.

وی افزود مسکو علاقه‌مند به الحاق مناطق مرکزی اوکراین به روسیه است، زیرا به این طریق این مناقشه ممکن است برای همیشه پایان یابد. مدودف اضافه کرد سناریویی وجود دارد مبنی بر این که اگر اوکراین تا حدودی تحت کنترل اتحادیه اروپا و ناتو باشد‏، این درگیری دائمی خواهد شد و حتی تهدید جنگ جهانی سوم نیز وجود خواهد داشت.

روسیه عملیات نظامی ویژه در اوکراین را در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ در واکنش به درخواست‌های ساکنان دو جمهوری دونتسک و لوهانسک برای محافظت از آن‌ها در برابر نیرو‌های اوکراینی آغاز کرد. کشور‌های غربی در واکنش به این اقدام روسیه، تحریم‌هایی را علیه آن اعمال کرده و در حال ارسال تسلیحات به اوکراین هستند.

دکمه بازگشت به بالا