استان ها

مدیران صنعتی استان قزوین می توانند در سطح ملی سهم بیشتری را به خود اختصاص دهند

به گزارش خبرگزاری اخبار ما از قزوین؛ سیروس صارمی در جلسه شورای استاندارد و تجلیل از تولیدکنندگان نمونه استان که روز سه شنبه در تالار شهید امامی استانداری برگزار شد، گفت: هر ساله با شعار روز استاندارد، برنامه هایی بر اساس آن تهیه و اجرا می شود. می تواند فرهنگ سازی کند. «در این زمینه خوب کار کنیم.

صارمی افزود: شعار استاندارد پیام رسانی و حل مشکلات یا جلوگیری از چالش ها است و امسال شعار “دیدگاه مشترک برای دنیای بهتر” انتخاب شد و ارتقای فناوری در این راستا یک اصل تلقی می شود. “

image_2021_11_2-16_28_28_851_yEF

وی گفت: با مشکلاتی که تاج به وجود می آید قطعا دنیای بعد از تاج با قبل فرق کرده است و تفاوت هایی ایجاد شده که بعد از رفع این بیماری خطرناک اتفاقی در اروپا افتاد و رو به پیشرفت بود و امروز بعد از تاج این می تواند اتفاق بیفتد و در جهان شرق.

صارمی افزود: دنیای استاندارد دنیای دیگری است و از مردم سراسر دنیا دعوت می شود تا با شعار استاندارد به همدیگر کمک کنند تا دنیای پس از تاج را بسازند و نقش استانداردها در این زمینه ویژه و برجسته است.

وی گفت: استانداردها با هم ایجاد می شود و مردم را به سمت وحدت سوق می دهد، در این میان سازمان ملی استاندارد به دنبال مشارکت استان ها و استان ها است و تلاش می کنیم با تعامل دستگاه های استانی تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

صارمی گفت: برای کمک به تولیدکنندگان بسته حمایتی پیش بینی شده است که می تواند به تسهیل فضای کسب و کار کمک کند که از واردات مواد اولیه نیز حمایت می شود.

image_2021_11_2-16_28_28_417_7rh

مدیرکل استاندارد استان قزوین بیان کرد: سال گذشته دو پیشنهاد ارائه شد که در حال اجراست و امسال به دلیل مشکلاتی که در صادرات کشمش وجود داشت و استاندارد مکتوبی برای کشمش دیده نشد، راهکار داده شد. حل این چالش

صارمی افزود: پیشنهاد تعریف استانداردی برای کشمش شده است که خوشبختانه دبیری آن به استان قزوین واگذار شده است که می تواند دستاورد خوبی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول باشد.

وی تصریح کرد: همواره در پاسخگویی به موارد فرآورده های نفتی با تاخیر مواجه بوده ایم و با تمرکز کار چالش حل این مشکل را داشته ایم.

صارمی افزود: امسال 377 درخواست فرآورده های نفتی در استان بررسی شد که از این تعداد 288 مورد اعلام شد، 89 پرونده در انتظار تکمیل مدارک و 32 پرونده از استان گیلان ارسال شد.

7 واحد نمونه استانی و کشوری را جشن می گیریم

صارمی بیان کرد: برای انتخاب واحدهای نمونه از نظر استاندارد، امسال 14 شاخص را ارزیابی کردیم که همچنان با حفظ مجوز استاندارد، حفظ کیفیت محصول، عدم مغایرت محصول، کامل بودن تست کنترل کیفیت، صادرات، میزان فعالیت آموزشی، تا کارکنان تاریخ و دارا بودن استاندارد تشویقی و گواهی حلال از جمله مواردی بود که برای تعیین واحد نمونه مورد بررسی قرار گرفت.

image_2021_11_2-16_28_21_204_ZdJ

مدیرکل استاندارد استان قزوین بیان کرد: با بررسی روند انجام شده 6 واحد نمونه استانی و یک واحد نمونه کشوری انتخاب شدند که امروز در حال علامت گذاری هستند.

وی بیان کرد: استان قزوین با دارا بودن کارخانه ها و برندهای پیشرو می تواند سهم بیشتری در انتخاب نمونه داشته باشد و ما آمادگی داریم با ارتقای کیفیت محصول به معرفی مدیران توانمند صنعتی و تولیدی استان در سطح ملی کمک کنیم.

image_2021_11_2-16_28_59_645_7jM

از آقای علایی مدیرعامل شفج کار به عنوان مدیر نمونه کشوری و مدیران شش واحد صنعتی دیگر و همچنین نمونه مدیران واحدهای کنترل کیفیت تجلیل شد.

دکمه بازگشت به بالا