تندرستی

مربی علی کریمی، سرمربی کریس رونالدو شد/عکس

پس از جدایی اوله گونار سولشر از منچستریونایتد، سران این باشگاه به رالف رنکینگ روی آوردند تا مربی 63 ساله آلمانی را به عنوان ناجی شیاطین سرخ انتخاب کنند و آنها را از بحران نجات دهند. هرچند هنوز نمی توان در این مورد اظهار نظر کرد، اما منچستر در حضور این مربی به طور موقت به دو پیروزی متوالی دست یافت، هرچند در دومین برد روی نیمکت تیمش نشست.

نکته مهم در مورد رده بندی این است که او در سال 2019 از مربیگری استعفا داد و تا چند هفته پیش سرپرست ورزش و توسعه لوکوموتیو مسکو روسیه بود. با این حال سران منچستر به سراغ او رفتند تا این مربی کهنه کار هدایت این تیم را تا پایان فصل بر عهده بگیرد.

نکته جالبی که در کارنامه سرمربی منچستر به چشم می خورد سابقه همکاری او با علی کریمی است. این رتبه توسط شالکه 04 در دو فصل، از 2004 تا 2005 و 2011 رهبری شد. در فصل دوم که فلیکس ماگات کهنه کار و سرمربی سابق بایرن مونیخ در شالکه کار می کرد، در نقل و انتقالات زمستانی علی کریمی را از استیل آذین به آلمان منتقل کرد.

اما کریمی مربی کریس رونالدو شد/ عکس

هرچند حضور رنکینگ و علی کریمی در شالکه دیری نپایید، اما این دو سابقه همکاری نزدیک با یکدیگر را داشتند و کریمی تنها در 2 بازی زیر رده توانست برای شالکه به میدان برود.

یکی از دیدارهایی که علی کریمی برای این تیم آلمانی انجام داد، مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود. اینتر در اولین ثانیه های پس از جدایی ژوزه مورینیو و به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در ورزشگاه جوزپه مه آتزا میزبان شالکه بود. تک شوت استثنایی دژان استانکوویچ از وسط زمین باعث برتری لئونارد شد.

اما کریمی مربی کریس رونالدو شد/ عکس

اما در ادامه شالکه به بازی بازگشت و با درخشش راول لا گونز ال لزا و اد با نتیجه ای باورنکردنی و باورنکردنی از سد اینتر 2:2 گذشت. اما کریمی در دقایق پایانی آن دیدار فرصت حضور در زمین را پیدا کرد. در تصاویری که روی آن می بینید، جادوگر ایرانی آخرین نکات فنی را با رالف رنکینگ مطرح می کند.

کریمی بار دیگر به دیدار بوندسلیگا مقابل کایزرسلاترن رفت و در دیگر دیدارهای مرحله دوم بوندسلیگا 2010-2011 و لیگ قهرمانان اروپا روی نیمکت شالکه نشست.

256 251

دکمه بازگشت به بالا