عمومی

مردم آذربایجان غربی ۹۰ میلیارد تومان زکات دادند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرا، علی پیری بعدازظهر یکشنبه در جلسه زکات در شهرستان چالدران گفت: در 9 ماه امسال مردم خیر استان بیش از 90 میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند. هستند پیش بینی می شود این میزان زکات تا پایان امسال به 100 میلیارد تومان برسد.

وی میزان زکات پرداختی را 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داد و افزود: در حال حاضر بیش از 30 مرکز خیریه تخصصی زکات در استان ایجاد شده است.

350 روحانی برای ترویج زکات به مناطق مختلف آذربایجان غربی اعزام شدند

رئیس اداره اجرایی زکات آذربایجان غربی گفت: امسال 350 روحانی برای ترویج زکات به استان اعزام شده اند. هستند.

حجت الاسلام تقی پور رئیس اداره زکات در آذربایجان غربی نیز اعلام کرد که امسال 17 هزار نفر بد خلقی ما در استان زکاتی داشتیم که زکات می داد هستند این میزان زکات در استان نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش داشته و 95 درصد زکات جمع آوری شده صرف مسائل فقرا و مابقی صرف مشکلات زندگی، مسکن، درمان و سطح مورد نیاز خرج می شود

علی حاجی زاده مدیر کمیته امداد چالدران امام خمینی (ره) نیز در این جلسه اظهار داشت: در 9 ماهه امسال 25 میلیارد ریال زکات در چالدران جمع آوری شد. بیاور قرار است زکات دسته جمعی داده شود بیاور تا پایان امسال به 36 میلیارد ریال می رسد.

امام جمعه چالدران نیز در این دیدار گفت: خداوند متعال بارها در آیات قرآن بر پرداخت زکات تاکید کرده و زکات را همراه با نماز قرار داده است که نشان از اهمیت پرداخت زکات دارد.

استان آذربایجان غربی امسال توانست در پرداخت زکات جزو 6 استان برتر کشور باشد.

دکمه بازگشت به بالا