رویدادها

مرد شیشه‌ای ۴ دسته قاشق و ۴ شی فلزی دیگر را بلعید

جراحان یکی از مراکز پزشکی فراجا هشت قطعه فلزی از جمله دسته قاشق را از معده فردی که اقدام به بلعیدن آن کرده بود، خارج کردند.

به گزارش اخبار ما، سرهنگ دکتر توحید تیمورنژاد، جراح عمومی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) فراجا با اشاره به جزئیات این عمل جراحی گفت:‌ این یک عمل جراحی نادر برای استخراج اجسام فلزی سخت از معده یک بیمار ۳۴ ساله بود که در بیمارستان حضرت ابوالفضل فراجا در کرمانشاه انجام شد.

وی با اشاره به علائم بیمار گفت: بیمار، فردی ۳۴ ساله با علائم شدید درد در ناحیه شکم بود به بیمارستان مراجعه کرد. پس از انجام معاینات و اقدامات تشخیصی مشخص شد منشا درد، وجود اجسام فلزی سخت در معده بیمار است.  در همین راستا بلافاصله بیمار به منظور استخراج این اجسام سخت به اتاق عمل انتقال پیدا کرد و طی جراحی ۴۰ دقیقه‌ای، هشت قطعه جسم فلزی سخت شامل  چهار دسته قاشق و چهار قطعه مفتول فلزی از معده و ابتدای دوازدهه بیمار خارج شد.

 تیمورنژاد ادامه داد:‌  بیمار از حدود یک ماه پیش اقدام به بلعیدن این اجسام سخت کرده و این اجسام سبب ایجاد زخم و خونریزی در ناحیه معده و ابتدای دوازدهه بیمار شده بود.

وی درباره چرایی انجام این اقدام از سوی بیمار نیز گفـت: بیمار دارای سابقه اعتیاد بوده و دلیل این اقدام نیز  اختلال روانی ناشی از مصرف ماده مخدر شیشه بوده است. 

به گفته این پزشک، درحال حاضر حال عمومی بیمار رضایت‌بخش است و پیگیری‌های درمانی و ارزیابی‌های روانشناختی از وی تا بهبودی کامل ادامه دارد.

انتهای پیام

تیم خبری مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا