جامعه

مشکل گلزنی معضل تازه فوتبال ایران نیست/ 5 تیم شانس قهرمانی دارند

چمنیان در گفتگو با آنا

یک کارشناس فوتبال گفت: فوتبال ایران نیازمند اعتماد به بازیکنان جوان است و باید شاهد ارتقای فنی تیم ها در برنامه های هجومی باشیم.

عباس چمنیان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص افت کیفی لیگ برتر ایران پس از دیدارهای تدارکاتی تیم ملی، گفت: انتظار می رفت پیشرفت فنی تیم ملی تیم ها کمی پایین تر بودند و ما توانایی ها و امکانات مورد انتظار را نمی دیدیم. مشکل گلزنی مشکل جدیدی نیست چرا که مهاجمان تمام عیار و فرصت طلب لژیونر شده اند و از طرفی کمتر تیم ها به بازیکنان جوان بها می دهند. اگر گل گهر سیرجان در هفته گذشته موفق به زدن 5 گل به نفت مسجد سلیمان شد، موقعیت دادن به امیر شهیم و امیر جعفری دو بازیکن جوان این تیم، در تغییر شرایط تیم تاثیرگذار بود. شجاعت، جسارت و انگیزه بازیکنان جوان موتور تیم ها را روشن می کند.

وی ادامه داد: فوتبال ایران نیاز به اعتماد به بازیکنان جوان دارد. به خصوص اگر به بازیکنان جوان فرصت بازی در پست های میانی و هجومی داده شود، نفرات پشت خط با انگیزه بالای خود ظاهر می شوند تا در موفقیت تیم موثر باشند. اکثر تیم ها در ساختار دفاعی به وضعیت خوبی رسیده اند و به سختی گل دریافت می کنند، اما در برنامه های تهاجمی خود پیشرفت مورد انتظار را نداشته اند. افزایش کیفیت برنامه های دفاعی به تیم ملی کمک می کند و در برنامه های تهاجمی نیز باید شاهد ارتقای فنی تیم ها باشیم تا بازی ها تماشایی شود و هواداران رغبت بیشتری به تماشای بازی ها داشته باشند.

یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه کدام تیم ها مدعی قهرمانی در این فصل هستند، گفت: در فصول اخیر استقلال، پرسپولیس و سپاهان مثلثی را تشکیل دادند که از آن تیم قهرمانی مشخص شد اما در این فصل تیم های گلگهر سیرجان و فولاد خوزستان یکی هستند. جذابیت خود را در بالای جدول نشان داده و افزایش داده اند. به نظر من یکی از این پنج تیم قهرمان لیگ برتر می شود و تیم دیگری به آنها اضافه نمی شود. در میانه های جدول تیم های مورد انتظار قرار دارند و به نظر می رسد جایگاه آنها تغییری نکند. این تیم ها نه در خطر سقوط قرار دارند و نه شانس قهرمانی را خواهند داشت. در انتهای جدول تنها تیمی که نسبت به دیدارهایی که انجام داده به جایگاه مطلوبی نرسیده، بندرانزلی است. اگر این تیم خودش را پیدا کند و پیروزی های بیشتری کسب کند از منطقه سقوط خارج می شود.

چمنیان درباره عملکرد تیم ملی نوجوانان در مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا گفت: بازیکنان بسیار خوبی در این تیم حضور دارند و سرمربی تیم نفرات فوق العاده آماده ای را برای تیمش انتخاب کرده است. صعود این تیم به مرحله نهایی پیش بینی می شود و امیدوارم در مرحله پایانی به آنها اجازه صعود به جام جهانی داده شود چرا که شایسته حضور در چنین تورنمنت انتخابی جوانان و نوجوانان ایران هستند. شاگردان حسین عبدی مسابقات تدارکاتی خوبی برگزار کردند و دلیل هماهنگی بازیکنان و سایر اعضای تیم برگزاری چنین مسابقاتی بود. شرایط مشابهی از این نوع برنامه ریزی در سایر تیم های مشابه دیده نشده است و امیدوارم FS اردوهای مناسبی را برای حضور در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی تدارک ببیند تا شاهد صعود جوانان ایرانی به جهان باشیم. جام با حفظ گذشته خوب.

انتهای پیام/4048/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا