عمومی

مصائب اسکوچیچ – اخبار ما

مشکلات انتخابگر یکی دوتا نیست. مهمترین آنها وضعیت مبهم آمادگی تیم است.

به گزارش روزنامه اخبار ما دنیای اقتصاد او نوشت: «بله. حتی گاهی می توان از اینکه جایی برای مربی تیم ملی فوتبال نیست خوشحال شد. کسی که شش ماه دیگر جام جهانی را تجربه خواهد کرد. البته این موقعیت فوق العاده جذابی است اما آنقدر جنجال ها و حاشیه ها زیاد است که گاهی تحمل آن به معنای واقعی غیرممکن به نظر می رسد.

وقتی وحید هاشمیان اولین مصاحبه جنجالی زندگی اش را به عنوان دستیار اسکوچیچ انجام می دهد، ببینید چه می شود! هاشمیان روز گذشته به شایعات پیرامون خود و یکی دیگر از دستیاران اسکوچیچ یعنی کریم باقری واکنش تندی نشان داد.

مشکلات انتخاب کننده تیم ملی اما یکی نیست، دوتا نیست. مهمترین آنها وضعیت مبهم آمادگی تیم است. ما در خرداد چهار فیفای حیاتی داریم که در حال حاضر تنها یکی از آنها پر شده است. صبح روز 6 ژوئن با کانادا بازی می کنیم. گفته می شد در همین کشور بازی دیگری مقابل اکوادور خواهیم داشت که آن بازی لغو شد. از آن بدتر اینکه همچنان زمزمه هایی مبنی بر لغو دیدار با کانادا شنیده می شود که در صورت وقوع، دست تیم ملی را به طور جدی خالی می کند.

اوضاع آنقدر خراب است که یکی از پیشکسوتان فوتبال ایران به شوخی گفت: تیم ملی باید با پرسپولیس و استقلال بازی دوستانه انجام دهد! از یک طرف برخی یقه اسکوچیچ را گرفته اند که چرا به این وضعیت اعتراض نکرده و مانند کارلوس کی روش به اتحاد فشار نیاورده است. یعنی اگر انتخاب کننده تیم ملی غر نزند مدیران عزیز متوجه نمی شوند که برای بازی با انگلیس و آمریکا به آمادگی قوی نیاز داریم؟ حالا منتظر نمانیم که برخی با نام اسکوچیچ از ناکامی احتمالی تیم ملی در جام جهانی بنویسند. همین افراد اگر نتایج شایسته ای کسب کنند کمترین کمک را به سرمربی کروات می دهند و همه چیز را از استعداد بازیکنان یا ساختار مربی قبلی می نویسند.

حالا فهمیدی چرا ما نمی خواهیم اسکوچیچ باشیم؟ او تحت هر شرایطی محکوم شد. فردی که باید در سخت ترین شرایط با کمترین امکانات و اقتدار و تحت فرمان یک فدراسیون بلاتکلیف کار کند و البته فقط در یک شکست احتمالی شرکت می کند!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا