معابر خلوت پایتخت؛ رانندگان با سرعت مجاز رانندگی کنند

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، از ترافیک خلوت امروز تهران خبر داد.

سرهنگ علی اصغر شریفی در گفت‌وگو با اخبار ما درباره ترافیک امروز پایتخت گفت: با رصدی که از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به دست آمد، امروز شاهد ترافیک کم حجم در بیشتر معابر پایتخت هستیم اما به رانندگان هشدار می دهیم با سرعت مجاز رانندگی کنند.

وی با اشاره به جزئیات معابری که ترافیک دارند؛ افزود: در محورهای شرقی مانند بزرگراه های شهید بابایی، شهید سلیمانی و شهید زین الدین ترافیک پرحجم اما روان است. 

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در اتوبان های آزادگان و امام علی(ع) نیز ترافیک روان است.

شریفی با اشاره به شلوغ بودن برخی معابر گفت: در اتوبان شهید همت، یادگار امام(ره) و شیخ فضل الله نوری ترافیک نیمه سنگین است. در بزرگراه شهید آبشناسان بعد از سردار جنگل ترافیک نیمه سنگین است. همچنین وضعیت ترافیکی اتوبان شهید لشگری از ستاری نیز متراکم گزارش شده است.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در خیابان های آزادی و جانبازان ترافیک پرحجم اما روان مشاهده می شود  که به نظر می رسد تا ساعتی دیگر به پایان برسد. همچنین با تعطیل شدن ادارات، مجددا ترافیک از ساعت ۱۳ به بعد آغاز می شود. 

شریفی با اشاره به الزام توجه کافی به جلو گفت: طبق ماده ۱۸۰ آیین نامه راهور، حواس راننده باید کاملا به رانندگی باشد و از انجام هرگونه حرکات و رفتاری مانند خوردن و آشامیدن ، صحبت با تلفن همراه ، صحبت با دیگر سرنشینان و …. که حواس و تمرکز وی را از رانندگی پرت می کند؛ جدا خودداری کند.

وی از رانندگان خواست که قبل از تصمیم برای تغییر مسیر در حین رانندگی، از ۱۰۰ متر عقب تر راهنما بزنند و  از تغییر مسیر ناگهانی که منجر به تصادفات بسیاری می شود؛ خودداری کنند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا