استان ها

معلولان به دلیل عدم دسترسی به وسایل ایاب و ذهاب از خدمات حداقلی محروم مانده‌اند

به گزارش اخبار ما، «سامیه جهانشاهی» مدیرکل بهزیستی هرمزگان در دیدار با شهردار و اعضا شورای اسلامی شهر بندرعباس وی با تبریک هفته جهانی معلولان گفت: حدود 9 هزار و 870 معلول در شهرستان بندرعباس داریم که باید با برنامه ریزی صحیح و به ویژه برای این افراد مصوبات پیگیری شود.

وی افزود: مناسب سازی و دسترسی به امکانات عمومی یکی از خواسته های جامعه معلولان است.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان وی با بیان اینکه یکی از مصوبات هیات دولت برای مناسب سازی این است که شهرداری ها تمهیدات لازم را برای حضور معلولان در مجتمع ها و مراکز اجتماعی انجام دهند، افزود: در بحث مناسب سازی باید از افراد دارای معلولیت و نخبگان استفاده شود.

جهانشاهی خواستار انتصاب فردی به عنوان مشاور شورای شهر بندرعباس در موضوع مناسب سازی شد و گفت: بسیاری از معلولان مستعد و توانمند به دلیل عدم دسترسی به وسایل حمل و نقل از حداقل خدمات تامین اجتماعی محروم هستند. . فرزندان ما در استان هرمزگان استعدادهای بالقوه ای در تئاتر، موسیقی، هنر و ورزش دارند.

وی بیان کرد: برخی از این افراد دارای مدال طلای جهانی در عرصه ورزش هستند اما به دلیل نبود حداقل مطالب محروم مانده و به تنهایی نمی توانند به خدماتی که برایشان در نظر گرفته شده است برسند. امیدواریم این موضوع جزو اولویت ها باشد.

جهانشاهی گفت: تا زمانی که کمیته مناسب سازی در شهرداری بندرعباس تشکیل نشود، تحقق این موضوع در شهر بعید به نظر می رسد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان وی در پایان تاکید کرد: افراد مستعد زیادی داریم که به دلیل نبود وسیله نقلیه نمی توانند به تئاتر، موسیقی و ورزش برسند. اولویت حمل و نقل دانش آموزان استثنایی توسط ناوگان حمل و نقل استانی باشد.

46

دکمه بازگشت به بالا