تندرستی

ممنوعیت الکل در جام جهانی قطر فضای ورزشگاه‌ها را امن‌تر کرده است

بار:

هفته نامه لندن تایمز از تعداد تماشاگران زن خارجی حاضر در دوحه می افزاید: فضای ورزشگاه ها برای زنان از نظر آزار و اذیت جنسی امن تر شده است و بسیاری از زنان معتقدند که قطر از فروش مشروبات الکلی در نزدیکی استادیوم های فوتبال منع شده است. باعث کاهش جو خصمانه مرتبط با بازی کمک کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا؛ روزنامه تایمز لندن در گزارشی نوشت که بسیاری معتقدند جام جهانی قطر می تواند الگویی برای سایر میزبانان جام جهانی از نظر محدودیت مصرف مشروبات الکلی باشد.

آاین گزارش از تعداد تماشاگران زن خارجی حاضر در دوحه می افزاید: فضای ورزشگاه ها از نظر آزار و اذیت و آزار جنسی برای زنان امن تر شده است.
بسیاری از زنان بر این باورند که ممنوعیت فروش مشروبات الکلی توسط قطر در نزدیکی استادیوم های فوتبال به کاهش جو خصمانه مرتبط با بازی کمک کرده است.

الی مولوسون، یک تبعه بریتانیایی که یک کمپین زنان را اداره می‌کند، به تایمز گفت که در ابتدا نگران سفر به قطر بود.

این جوان 19 ساله گفت: باید بگویم که این سفر برای من یک شوک واقعی بود. هیچ تماس، آزار جنسی یا تبعیض جنسیتی وجود نداشت.

تایمز اضافه کرد که علیرغم انتقاد از قطر به دلیل تبعیض علیه زنان، بسیاری از زنان جو استادیوم ها را فراگیرتر و خوشایندتر از آنچه که انتظار داشتند دیدند.

اکنون بسیاری از بینندگان انگلیسی مانند Molosson آن را باور دارند این نسخه از جام جهانی باید الگویی برای برگزاری مسابقات در انگلیس باشد.

در همین رابطه، یک افسر ارشد پلیس بریتانیا می گوید که عدم وجود اوباش در قطر ثابت می کند که دولت نباید محدودیت های مصرف الکل در ورزشگاه ها را کاهش دهد.

ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی توسط دولت قطر در جام جهانی 2022 حواشی زیادی داشت.

رسانه های اروپایی این اقدام قطر را به شدت محکوم کردند. اما دولت قطر به دلیل قوانین اسلامی حاکم در کشورش اجازه خرید و فروش عمومی مشروبات الکلی در استادیوم های فوتبال را نداد و اجازه استفاده از این نوشیدنی ها را نداد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا