جامعه

موجودی انبارهای آرد در وضعیت خوبی است و کمبودی نداریم

استاندار تهران با تاکید بر اینکه موجودی انبار در وضعیت خوبی قرار دارد و به خوبی ذخیره شده است و کمبود آرد در استان تهران وجود ندارد، افزود: در حال حاضر افزایش قیمتی وجود ندارد. نان.”

به گزارش اخبار ما، محسن منصوری در پایان نشست ساماندهی آرد و نان استان تهران گفت: موضوع آرد و نان یک موضوع بسیار مهم و حیاتی برای کشور و در نتیجه برای استان است. تهران.” با توجه به مسلط بودن نان قدرت، مسائل مربوط به آن به هیچ وجه قابل تحمل نیست و نباید در ساماندهی آن تعلل کرد. اتحادیه های آرد و نان مردمی زحمتکش و مکتبی هستند و همیشه همراه نظام بوده اند. بنابراین در چنین شرایطی انتظار داریم دوبرابر حمایت داشته باشیم.

وی افزود: مواردی که در این جلسه اعلام می شود مصوبه تلقی می شود و کارگروه های آرد و نان باید توسط فرمانداران تشکیل شود و مسائل مربوط به آن در سطح شهرستان رصد شود. بی شک استانداران در قوه مجریه مسئول نان هستند. از سوی دیگر تمامی اتحادیه ها باید تحت نظارت دقیق باشند و موظفند در این زمینه به دولت و مردم کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه آرد و نان هیچ دغدغه ای نداریم اما هیچ موردی وقفه ای قابل قبول نیست، افزود: ابزار اجرایی استاندار اتحادیه نان است و در این شرایط این اتحادیه ها باید کمک مضاعف داشته باشند. طرحی دقیق و فناوری مبتنی بر عدالت اجتماعی که بخشی از آن در حال حاضر در زنجان به صورت آزمایشی در حال اجراست، بنابراین تصمیمات ما در این جلسات دو ماهه خواهد بود.

استاندار تهران در قسمت دوم سخنان خود با تاکید بر اینکه پیشنهاد ما افزایش دو ساعته ساعت کار نانوایی هاست، افزود: به فرمانداران این اختیار داده شد که این افزایش حداقل دو ساعتی را در شهرستان بگذرانند. مورد نیاز است. در خصوص سهمیه آرد و نان نیز با کمک معاون اقتصادی استاندار و استاندار با نظارت آنها تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. تصمیمات باید حرفه ای گرفته شود و روی اعداد کار شود. هر جا که استاندار درخواست افزایش سهمیه داشته باشد باید در اسرع وقت این کار انجام شود.

وی تاکید کرد: در مورد بازرسی ها گفتم با جدیت کار می کنیم و باید با تخلفات برخورد جدی کنیم. آرد موجود در مجموعه های جمع آوری شده باید بلافاصله پس از کشف وارد چرخه توزیع شود. در این زمینه باید از همه ابزار استفاده کرد. از ظرفیت نظارت کامل در زمینه آرد و نان بهره ببرید.

منصوری در خصوص وجود شهروندان در برخی شهرستان های استان تهران و لزوم تخصیص سهمیه گفت: افزایش سهمیه آرد برای شهرها باید به لحاظ حضور شهروندان دیده شود و آمار آنها توسط استاندار مورد ارزیابی واقع بینانه قرار گیرد. با توجه به اینکه در برخی نقاط استان تهران حضور شهروندان بیش از 100 هزار نفر است و آمار دقیقی از سرانه ها و سرشماری ها وجود ندارد و همچنین شهروندان غیرمجاز که باید سهمیه آنها را افزایش دهیم، باید برآورد دقیقی از سوی فرمانداران

وی در قسمت دوم سخنان خود به معضل قاچاق آرد اشاره کرد و افزود: کل آرد در صنعت و صنعت کمتر از 13 درصد آرد مصرفی کشور است. قطعا یک سر نانوایی است که آرد تولید می کند و سر دیگر آن صنعتی است که آرد می گیرد. بنابراین، هر دو باید تحت نظارت دقیق درمان شوند. همچنین در حوزه حمل و نقل آرد نیز هر جا مشکلی وجود دارد باید احصاء و راه حلی برای آن پیدا شود. نانوایی‌هایی که به‌عنوان سرپرست اداره می‌شوند باید اخطار لازم برای تشکیل فرآیندهای خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: نانوایانی که مجوز ندارند بنا به شرایط باید به مدت دو ماه مجوز موقت بگیرند. در مورد گذاشتن بنر، هم نسبت به قیمت و هم برای تخلفاتی که رخ می دهد، بنر باید طبق اختیاراتی که برای جریمه داده شده قرار گیرد. به نانوایی هایی که قاچاق می شوند یا دوباره می فروشند باید اطلاع رسانی شود.

استاندار تهران خطاب به فرمانداران شهرستان های استان تهران گفت: طی دو ماه آینده نیاز به قرارگاه عملیاتی است تا به محض گزارش ایجاد، بررسی های لازم را انجام دهیم. تا حد ممکن. و با تخلفات برخورد کند.

وی تاکید کرد: دولت در حال حاضر برنامه ای برای افزایش قیمت نان ندارد و این موضوع چندین بار از سوی معاون اول رئیس جمهور و وزرا اعلام شده است. هنوز متوجه موضوع ساماندهی آرد و نان نشده ایم و خوشبختانه در حال حاضر در بسیاری از شهرستان های استان تهران مشکلی با آرد و نان نداریم. اما در برخی شهرها شاهد صف هایی بودیم که فردا فرمانداران باید رفع کنند. ذخایر بسیار خوبی از نظر ذخایر، منابع و ذخایر داریم و کمبودی نداریم. نگرانی از افزایش قیمت ها نیز نادرست است و افزایشی نخواهیم داشت. همچنین برای هر شهر یک خط تلفن وجود خواهد داشت که افراد می توانند تخلفات را از طریق این خط تلفن به آن گزارش دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا