جامعه

میرزا کوچک‌خان هویت اسلامی و ایرانی ماست

اخبار ما/ گیلان نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی با بیان اینکه یاد میرزا کوچک بیانگر هویت اسلامی و ایرانی ماست، گفت: هست.

حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امشب در همایش بزرگداشت میرزاکوچک خان که با حضور طلاب پسر برگزیده انجمن های اسلامی، ائمه جمعه و اعضای ستاد اقامه نماز جمعه در سالن اجتماعات شهدای ناجا برگزار شد، اظهار داشت: یادواره شهدای عظام و افراد تأثیرگذار، حافظه سازنده و پیشرو برعکس غفلت است که انسان را غافلگیر می کند و او را از حرکت باز می دارد.

رئیس شورای سیاسی امام افزود: به فرموده مقام معظم رهبری بین غفلت و غارت رابطه تنگاتنگی وجود دارد، اگر ملتی مورد غفلت قرار گیرد غارت می شود؛ نقطه مقابل غفلت، بیداری خاطره ها و بصیرت ها است. ریشه و هویت آن است و خود را ملتی بالنده و سرافراز معرفی می کند.

سخنگوی مقام معظم رهبری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی گفت: غفلت نوعی خواب و بیهوشی است، وقتی جامعه مورد غفلت قرار گیرد از ظرفیت ها، اصالت و هویت خود غافل می شود.

وی ادامه داد: قرآن کریم سند سعادت و سعادت انسان است و امت را امت بیدار و بیدار می نامد. یکی از بهترین راه‌ها برای بیدار شدن، یادآوری ریشه‌ها و افسانه‌ها است. توصیه اکید قرآن این است که کسانی که نشانه بیداری امت و یاد امت هستند، دشمن می خواهد گمنام بماند تا هویت کاذب آنها را ایجاد کند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه یاد و خاطره میرزا کوچک بیانگر هویت اسلامی و ایرانی ماست، گفت: میرزا بزرگترین هدیه ای بود که کشور گیلان به ایران داد؛ میرزا میرزا به ایران هدیه داد. قرآن کریم مؤمنان را به فراگیری تاریخ دعوت می کند تا آنان را بیدار کند. او در نامه 31 که به تربیت نسل علوی می پردازد، فرزندان خود را خطاب قرار داده و آنان را به خواندن تاریخ گذشتگان دعوت می کند.

نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی با بیان اینکه گیلان منطقه ای ریشه دار و دارای عبرت و عبرت طولانی است، افزود: این استان دروازه ایران عزیز در علی (ع) و شماست. می توانید جنبش قهرمان یمن را ببینید که موفق شد پرچم علوی را در یمن به اهتزاز درآورد.

رئیس شورای سیاسی امام خاطرنشان کرد: در جستجوی تاریخ یکی از مظاهر ایمان گیلان را خواهید یافت که در چارچوب معجزه آسای تاریخ در اوج ایمان و حماسه جاودانه شده است و آن میرزا کوچک خان جنگلی است. میرزا بزرگ ملت ایران ایرانیان.

وی بیان کرد: میرزا کوچک خان جنگلی با هیبتی نافذ و در عین حال معصومیت و نجابت، رهبر ایمان، گیلان و ایران بود که در اوج تنهایی، ظلم و دموکراسی با استفاده از فرهنگ، حکومت داری و حرکت تشکیلاتی، توانست حماسه ای جاودانه در مورد جنگل بیافریند. بیان اخلاص و ایمان حماسه ای بر اساس ارزش های دینی و مکتبی خلق کرد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: حرکتی که این سردار به راه انداخته بود از زیستگاه عمومی وی کمک گرفت و توانست این اثر طبیعی را با بنای تاریخی پیوند دهد و آن را به عنوان ریشه تمدن معرفی کند. میرزا می توانست طعم آزادی را به ملت بدهد. این گنجینه بزرگی است که میرزا به ارث برده است که باید از آن حمایت و پاسداری کنیم و در برابر جنگ های جنگ زده پس از انقلاب هوشمندانه برخورد کنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری امام جمعه در سخنانی از تربیت 8 هزار شهید سرافراز در گیلان گفت: جنگ ما با استکبار بر سر هویت است، مسئله اصلی نوجوانان نیز مسئله هویت است. شهدا معلمان راهی هستند که با تکیه بر آنها غفلت نمی کنید و این می طلبد که فعالیت های فرهنگی شما حول محور شهادت و شهادت باشد.

میرزا کوچک خان هویت اسلامی و ایرانی ماست

میرزا کوچک خان هویت اسلامی و ایرانی ماست

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا