تندرستی

میزبانی‌های ایران در عربستان در دوران طلایی تاج/ دست سعودی در فوتبال ایران؟

مهدی تاج این روزها حامی بزرگی از عربستان در فضای رسانه ای و نزدیک به انتخابات سپاه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا که نمی داند شیخ سلمان، رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا از افراد نزدیک به عربستان سعودی است. رقیب دیرینه اقتصادی، سیاسی، ورزشی و اجتماعی ایران در منطقه که در سال های اخیر تلاشی برای نابودی کشور نداشته است. از دخالت در امور برجام و ممانعت از امضای این سند توسط آمریکا گرفته تا مسائل ریز و درشت مخالف منافع کشور.

حملات عربستان سعودی در فوتبال زیاد بوده است، از جمله ممانعت از بازدید از ایران که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود و بازی های دو کشور در سطح ملی و باشگاهی باید در کشوری بی طرف برگزار می شد، اما در در دو سال گذشته این تصمیم به طور یک جانبه تغییر کرد. تیم های عربستانی میزبان فوتبال ایران هستند اما ایران چنین مجوزی ندارد. شاهکار کنفدراسیون فوتبال آسیا در چنین تصمیماتی، محرومیت ایران از حضور در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی و دادن آن به بحرین، کشور رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و دوست صمیمی عربستان سعودی بود.

جالب اینجاست که همه این تصمیمات زمانی گرفته شد که مهدی تاج کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال به عنوان نایب رئیس AFC مشغول به کار بود و حالا مدعی جلوگیری از تعلیق فوتبال ایران است. جالب اینجاست که تاج قدرت جلوگیری از تعلیق فوتبال ایران را داشت اما برای بازی خارج از خانه که بسیار ساده تر از تعلیق فدراسیون است، کاری انجام نداد.

حالا جالب اینجاست که در دوره ای که تاج برای بازگشت به فدراسیون فوتبال ایران از هیچ تلاشی دریغ نمی کند، حامیان عجیبی در فضای رسانه ای کشور دارد. اگرچه او این روزها به دلیل درج نامش در پرونده فساد مالی فولاد مبارکه و پرونده مارک ویلموتس مورد انتقاد شدید قرار دارد، اما تبلیغات رسانه های سعودی از او حمایت می کند.

رسانه های بین المللی ایران که حامی مالی آن عربستان سعودی است و علنا ​​به اتفاقات و ماجراجویی ها علیه ایران می پردازد، در موضوع انتخابات فدراسیون فوتبال بی طرفی نشان نمی دهد و مجریان و کارشناسان این شبکه القا می کنند که تاج ناجی ایران است. . فوتبال.. به گونه ای که با وجود ذکر نام تاج در فساد فولاد مبارکه و بحث در برنامه درباره آن، کارشناس این برنامه به میرشاد مجدی حمله می کند و منتقدان سکرت را متهم به آزار و اذیت رئیس فدراسیون فوتبال می کند. حال صرف نظر از این که چنین اقدامی جست‌وجو در پرونده‌های فساد و پرونده‌های قضایی اخیر باشد یا خیر، کارشناس این برنامه باید در خلوت به آن فکر کند.

حال اینکه چه ارتباطی بین نامه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا به اتحادیه فوتبال انگلیس و لغو محرومیت مهدی تاج، حمایت رسانه های سعودی از نامزد انتخاباتی خاص و تکذیب تیم عربستانی از میزبانی ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود دارد، سوال جالبی است که پاسخ دهید، نه باید خیلی سخت باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا