جامعه

نشانه‌های آشکار همه‌گیری “سه گانه” در آمریکا

متخصصان آمریکایی تصریح کردند: افزایش علائمی مانند گلودرد، سرفه و تب نشانه‌هایی هستند که نشان‌دهنده شروع فصل آنفولانزا در این کشور هستند، اما در پاییز امسال این علائم رایج ممکن است نشانه‌ای از عفونت دیگری و شاید «سه‌گانه» باشد. ما با آنفولانزا، کووید-19 و ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV مواجه هستیم.

به گزارش اخبار ما، داده های اولیه نشان می دهد که آمریکا در دوره جدی اپیدمی آنفولانزا قرار دارد و تعداد زیادی از کودکان مبتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی در بیمارستان های سراسر کشور ثبت شده اند.

برایان گاریبالدی، مدیر کنترل زیستی در بیمارستان جانز هاپکینز، گفت: این عوامل همراه با کووید و احتمالا یک سویه جدید، زنگ خطر را در سیستم مراقبت های بهداشتی به صدا درآورده اند.

وی تاکید کرد: با افزایش مبتلایان به ویروس سنسیشیال تنفسی، احتمال شیوع جدی آنفلوآنزا و احتمال افزایش تعداد مبتلایان به کووید 19 و علاوه بر آن نیروی انسانی در حوزه سلامت مواجه هستیم. طی چند سال گذشته تخلیه شده اند.»

وی با تاکید بر اینکه نظام سلامت توانست مراقبت های لازم را انجام دهد، گفت: با این حال روند عفونت همچنان نگران کننده است و موارد ابتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی در بیمارستان ها قابل توجه است.

مدیر بخش بیومواد بیمارستان جان هاپکینز در پاسخ به این سوال که همه گیری سه گانه آنفولانزا، کووید-19 و ویروس سنسیشیال تنفسی در ماه های آینده چگونه خواهد بود، گفت: هنوز برای اظهار نظر زود است، اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ما به احتمال زیاد در یک دوره شیوع جدی آنفولانزا هستند. تعداد تخمینی بیماران آنفولانزا در مقایسه با قبل از شیوع کووید بسیار بیشتر از انتظارات ما است. با این حال، بر اساس داده های فصل آنفولانزا در شیلی، به نظر می رسد واکسن موجود آنفولانزا در پیشگیری از بیماری شدید بسیار موثر است.

سوال مهم دیگر این است که با حضور سایر ویروس های تنفسی چه اتفاقی خواهد افتاد. ویروس سنسیشیال تنفسی معمولاً کودکان را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد، اما می تواند عواقب جدی برای افراد مسن نیز داشته باشد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، وی گفت: همچنین لازم به ذکر است که کووید 19 همچنان وجود دارد و هر هفته شاهد چند صد هزار مورد ابتلا به این بیماری در آمریکا هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا