تندرستی

نصیرزاده: پول دوره‌های بین‌المللی به حساب ارزی فدراسیون واریز می‌شود/ با کسی عهد اخوت نبسته‌ام

رئیس فدراسیون پرورش اندام تاکید کرد: هیچکس نمی تواند ادعا کند بابت حضور در دوره های مربیگری بین المللی به فدراسیون پول یورو یا ریال پرداخت کرده است.

به گزارش اخبار ما، نشست خبری عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در آستانه جام ملت های آسیا 2022 برگزار شد.

رئیس فدراسیون بدنسازی در ابتدای این نشست گفت: مسابقات جام ملت های آسیا با حضور کشورهای مختلف از 18 تا 18 اسفندماه در کیش برگزار می شود.

ما میزبان رقابت‌های تناسب اندام مردان آسیا در بخش‌های مردان و زنان بودیم، اما شورای زنان خارج از کشور مجوز نداشت و در نهایت توانستیم مسئولان فدراسیون جهانی را متقاعد کنیم که فقط در بخش مردان میزبانی کنند.

وی افزود: استقبالی که مد نظر ما بود از این مسابقات نبود. دلیل آن هم جایگاه بالای کشورمان در این عرصه است و کشورهای دیگر برای رسیدن به عنوان غایب هستند اما تاکنون کشورهای سوریه، عراق، هند، روسیه، مکزیک و امارات برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند. کشورهایی مانند کره جنوبی و ژاپن نیز بسیار علاقمند بودند، اما فوران تاج و لغو چالش تناسب اندام بانوان منجر به لغو حضور در مسابقات شد.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: در سال 1400 در بخش تیمی چالش های آمادگی جسمانی عنوان قهرمانی جهان را کسب کردیم و در بخش انفرادی نیز مدال های نقره و طلا را کسب کردیم.

وی در خصوص علت مخالفت شورای برون مرزی با برگزاری مسابقات بانوان گفت: فعالیت بانوان در رشته های مچ اندازی و پاورلیفتینگ ادامه دارد اما شورای برون مرزی تصمیم گرفته است که در چالش آمادگی جسمانی بانوان میزبانی نشود. قرار بود همه برگزارکنندگان این مسابقه خانم باشند اما به دلیل بین المللی بودن آن امکان بحث در مورد عدم انتشار عکس مسابقه یا موارد دیگر وجود نداشت. در بحث اعزام های برون مرزی البته برای اعزام بانوان به عرصه چالش های تناسب اندام مشکلی وجود ندارد.

رئیس فدراسیون بدنسازی درباره ورودی گفت: ورودی 200 یورو است که 50 درصد سهم فدراسیون جهانی و 50 درصد سهم میزبان است. برای نفر اول و دوم انتخاباتی که برگزار می شود از طرف اتحاد پرداخت می شود.

نصیرزاده در پاسخ به سوال اخبار ما مبنی بر برخی شایعات پیرامون نحوه برگزاری دوره های بین المللی در آکادمی بین المللی فدراسیون های بدنسازی و رعایت نکردن قوانین فدراسیون جهانی، گفت: کسب مدرک مربیگری. از روزی که من آمده ام حتی یک مورد هم با پول کارت مربیگری صادر نشده است. منکر این نیستم اما در رشته های تناسب اندام و تناسب اندام آنقدر جذاب است که برخی دوره هایی را با نام فدراسیون های جهانی برگزار می کنند که غیرقانونی است و بارها اعلام کرده ایم. یا مثلاً عده ای با عناوین مختلف دوره می گذارند و حتی آرم فدراسیون بدنسازی را می گذارند و این به ما ربطی ندارد. البته ائتلاف بودجه لازم برای رسیدگی به این موضوع را ندارد، اما به چندین نهاد نیز شکایت کرده ایم.

رئیس فدراسیون پرورش اندام افزود: در خصوص دوره های بین المللی که در حال برگزاری است، با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام که به ایران آمده و خواستار راه اندازی آکادمی بین المللی شده اند، تفاهم نامه ای امضا کرده ایم. مدارک در مادرید صادر شده و باید توسط رئیس فدراسیون جهانی امضا شود. سپس صلاحیت ها ثبت می شوند و ما از مربیان معتبر طبق پروتکل های فدراسیون جهانی استفاده می کنیم. 12 فروردین معلمان خارجی آمدند اما بعد از آن دوره ها با حضور 5 مدرس بومی که مورد تایید فدراسیون جهانی بودند و از طرف فدراسیون جهانی هم اعلام شد برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: چندین بار به دستگاه های ردیاب اطلاع داده ایم، کارت ها در چاپخانه ای در تهران چاپ و در نهایت با هولوگرام فدراسیون جهانی و توسط مدیر مورد تایید فدراسیون جهانی امضا و در نهایت به تایید فدراسیون جهانی می رسد. در غیر این صورت کارت ها چاپ می شوند. .

نصیرزاده افزود: فدراسیون جهانی 12 مرکز بین المللی دارد. خیلی ها به این کلاس ها رفتند و دیپلم مربیگری گرفتند و نمی توان گفت غیرقانونی بوده است. همه کسانی که می خواهند در دوره های بین المللی شرکت کنند باید مدرک دوم ما را داشته باشند بعد از آن به دلیل پذیرش عالی گفتیم افرادی که مدرک سه دارند می توانند در دوره های بین المللی با کنکور شرکت کنند. این غیرقانونی نیست و توسط فدراسیون جهانی تایید شده است.

وی درباره مبالغی که از هر فرد برای برگزاری دوره ها اخذ می شود و اینکه آیا آن مبالغ به حساب ارزی اتحادیه واریز می شود یا خیر، گفت: هزینه ثبت نام 300 یورو است و به حساب ارزی اتحادیه واریز می شود اما گاهی یک نفر از استان است. می خواستم در تدریس شرکت کنم ولی نمی دانستم یا آن منطقه شعبه ای از ارز نداشت که در این صورت معادل ریالی آن به حساب فدراسیون واریز می شد و سپس معادل ارز را به ارز فدراسیون فوتبال واریز می کردیم. حساب فدراسیون هیچکس نمی تواند ادعا کند که فدراسیون به صورت دستی دوره ها را به یورو یا ریال برگزار کرده است. مربیان ما برای سفر به کشورهای دیگر باید 1850 یورو می پرداختند که با افتتاح آکادمی بین المللی در ایران این مبلغ به 300 یورو کاهش یافت.

وی در خصوص دلایل برکناری برخی از روسای کمیته های استانی گفت: برخی از دوره های آنها تمام شده است، رئیس کمیته اردبیل خودش استعفا داده و در کرمانشاه مدیر حق دارد با افرادی که هماهنگ هستند همکاری کند. ما با کسی عهد برادری نمی‌بندیم و بر اساس اعمالشان با مردم کار می‌کنیم.

رئیس فدراسیون پرورش اندام ادامه داد: حتی با برخی افراد منتقد که وظیفه خود را به خوبی انجام دادند به همکاری ادامه دادیم. رئیس اتحادیه نمی تواند کسی را کنار بگذارد.

در پاسخ به این سوال که آیا روسای هیئت هایی که از کار خود ناراضی هستند به استعفا ادامه می دهند؟ گفت: ما هرگز شلیک نکردیم. اینطور نیست که رئیس اتحادیه هرکس را که می خواهد بیاورد یا بگذارد، اما در مجمع هیئت مدیره است.

وی سپس مدرک مربیگری بین المللی صادره از آکادمی بین المللی بدنسازی را به حاضران نشان داد و گفت: این گواهی زمانی معتبر است که اطلاعات و شماره پاسپورت متقاضی به فدراسیون جهانی ارائه شود و به تایید فدراسیون جهانی برسد.

نصیرزاده در پایان درباره دلایل ممنوعیت فدرال برای برگزاری مسابقات طبیعی گفت: طبیعی یعنی همه ورزشکاران ما دوپینگ هستند و بقیه سنشان بالاست. ما مسابقاتی به نام طبیعی نداریم. من هرگز این مسابقات را برگزار نکرده ام. اگر تفاهم نامه داشتیم زودتر می شد. ما کاملا مخالف برگزاری مسابقات طبیعی هستیم. ما تابع فدراسیون جهانی هستیم و از سیاست فدراسیون جهانی پیروی می کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا